fbpx
Катери «Фастів» та «Суми» вперше вийшли в море в Україні

Катери «Фастів» та «Суми» вперше вийшли в море в Україні

«Суми» (Р192) «Фастів» (Р193) Випробування ВМС України Катери «Island» Одеса Патрульні катери Україна Флот Чорне море

Патрульні катери «Фастів» та «Суми» що прибули зі США для посилення Військово-морських сил (ВМС) України, пройшли ходові випробування.

Про це інформує Мілітарний.

Українські патрульні катери типу Island, сьогодні вранці вийшли з Одеси у море на ходові випробування, пише «Думская».

Першим, о 8:10, із Практичної гавані порту вийшов катер «Суми» (Р192), за кілька хвилин до нього приєднався і «Фастів» (Р193).

У районі мису Великий Фонтан обидва катери Військово-морських сил України провели ходові випробування, а також відпрацьовували маневрування та інші завдання.

За даними журналістів, катери розігнали до швидкості 30 вузлів. Також повідомляється, що катер «Суми» деякий час йшов на швидкості 26 вузлів.

Випробування завершилися за три години, приблизно об 11:10 «Фастів» та «Суми» зайшли до бази ВМС України «Південь».

25 листопада, в Одесі, два українські патрульні катери типу Island, які були доставлені зі США, зняли з вантажного корабля Ocean Grand та спустили на воду. Напередодні вдень монтажники відкріпили обидва судна від транспортувальних ложементів, розташованих на верхній палубі вантажного судна.

На борту вантажного судна Ocean Grand до України два патрульні катери зі Сполучених Штатів Америки прибули 23 листопада, подолавши тисячі морських миль.

Катери

Катери Island є частиною американського пакету безпекової допомоги на понад 2,5 мільярдів доларів, яку США надали Україні з 2014 року. Судна призначені для посилення Військово-Морських Сил нашої країни. «Суми» та «Фастів» були завантажені на Ocean Grand для перевезення морем та 8 листопада, вирушили з американського Балтімора, штат Меріленд, до України.

Патрульні катери типу Island ВМС ЗС України завантажені у Балтиморі

Це друга партія катерів, які США передадуть Україні в рамках допомоги у сфері безпеки та оборони. Перші два – «Слов’янськ» та «Старобільськ» вже служать у складі національного флоту.

На відправку до Україну чекає ще один катер класу Island. П’ятий переданий патрульний катер отримав ім’я Героя України прапорщика В’ячеслава Кубрака.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


«Суми» (Р192) «Фастів» (Р193) Випробування ВМС України Катери «Island» Одеса Патрульні катери Україна Флот Чорне море