fbpx
Казахстан отримав другу партію модернізованих L-39C

Казахстан отримав другу партію модернізованих L-39C

Aero Vodochody Aerospace L-39 Авіаремонт Авіація Азія ВПС Казахстану Казахстан Навчально-тренувальний літак Світ Чехія

Повітряні сили Казахстану отримали другу партію відремонтованих й модернізованих навчально-тренувальних літаків L-39C «Albatros».

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на чеську компанію «Aero Vodochody».

Роботи над чотирма літаками виконувала чеська компанія «Aero Vodochody». Капітальний ремонт також включав велику модернізацію авіоніки.

Контракт також включав перепідготовку технічного та авіаційного персоналу замовника. Після цього замовник міг одразу розпочати використання модернізованого літака для навчання нових пілотів.

Казахстан – дуже вимогливий користувач L-39 через екстремальні кліматичні умови.

Нова авіоніка на літаку L-39C

Завдяки відмінним технічним та авіаційним характеристикам літаки L-39 повністю відповідають цим строгим критеріям та можуть успішно працювати при величезних перепадах температур.

У минулому Казахстан отримав три десятки L-39, спочатку поставлених OMNIPOL Радянському Союзу у 1970-х та 1980-х роках.

Президент OMNIPOL, сказав: «Казахстан був нашим улюбленим клієнтом протягом десятиліть, і ми цінуємо одне одного. Я твердо вірю, що проєкт модернізації літаків L-39 не лише для ПС Казахстану буде продовжено найближчими роками».

Цех компанії «Aero Vodochody»

У рамках капітального ремонту «Aero Vodochody» також модернізували авіоніку на казахстанських літаках. Ця модернізація значно полегшує подальший перехід користувача на новий L-39NG.

«Під час модернізації ми інтегрували в літак L-39 Казахстану основні елементи стандартної авіоніки L-39NG, такі як проєкційний дисплей від Speel Praha і багатофункціональні дисплеї Genesis Aero Systems», – додав віцепрезидент проєктів компанії.

Літак L-39NG Albatross компанії Aero Vodochody. Фото з відкритих джерел

Нагадаємо, першу партію модернізованих навчально-тренувальних літаків L-39 Міністерство оборони Казахстану отримало у березні 2021 року.

В Україні єдиним надавачем послуг з відновлювального ремонту авіаційних двигунів для літаків L-39 є ДП «Одеський авіаційний завод», також це підприємство ремонтує та модернізує літаки для Повітряних Сил ЗСУ та іноземних замовників. Також ремонтом та модернізацією L-39 займається ДП «Чугуївський авіаційний завод».

Aero Vodochody Aerospace L-39 Авіаремонт Авіація Азія ВПС Казахстану Казахстан Навчально-тренувальний літак Світ Чехія