fbpx
КБ «ЛУЧ» приступило до виробництва другого дивізіону «Нептун»

КБ «ЛУЧ» приступило до виробництва другого дивізіону «Нептун»

«Нептун» ВМС України КБ «ЛУЧ» Протикорабельні ракети (ПКР) Україна Флот

Конструкторське бюро «Луч» (ДККБ «Луч») розпочало виробництво другого дивізіону берегових протикорабельних комплексів «Нептун».

Про це інформує Мілітарний.

Нещодавно на Державному Київському конструкторському бюро «ЛУЧ» приступили до виготовлення ще одного дивізіону берегового ракетного комплексу «Нептун» для Військово‑Морських сил Збройних сил України.

Нині тривають ходові випробовування пускових установок першого серійного комплексу протикорабельних ракет. Під час цих тестів перевіряється робота гідравліки установки та її систем в зимових польових умовах.

За словами, командувача ВМС ЗС України Олексія Неїжпапи, перший дивізіон берегових протикорабельних комплексів «Нептун» буде передано флоту до квітня 2022-го року.

РК-360МЦ на шасі Tatra

Про плани Міністерства оборони України домовитися про виробництво другого дивізіону берегового ракетного комплексу «Нептун» стало відомо у грудні минулого року.

Таку інформацію в інтерв’ю телеканалу Апостроф (проект Security Talks) повідомив генеральний директор підприємства Олег Коростельов. Договір мали укласти до кінця 2021 року.

У січні 2021 року ми писали, що у ВМС ЗС України створили ракетний дивізіон, що озброїться «Нептуном», та один з підрозділів перейшов на штат ракетного дивізіону.

Пуск протикорабельної ракети Р-360 ракетного комплексу «Нептун» 17 червня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

«Нептун» для ВМС України

Контракт на виробництво одного дивізіону комплексу Міністерство оборони уклало наприкінці 2020 року. Фінансування закупівлі комплексу РК-360МЦ «Нептун» на 2021 рік склало 720 164,6 тисяч гривень, що за курсом лютого складає 25,9 млн доларів.

Береговий ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептуна» був прийнятий на озброєння Збройних сил України 23 серпня 2020 року. Після цієї події стало відомо про завершення співпраці у розробці з українським виробником АТ «АвтоКрАЗ» та перехід на шасі марки TATRA.

Комплекс «Нептун» оснащено крилатими ракетами Р-360, які здійснюють політ на надмалих висотах на дальність близько 300 км. Ракета має стартовий та маршовий (основний) двигуни. До складу комплексу входять уніфіковані пускові установки, транспортно-заряджаючі машини, транспортні машини та рухомий командний пункт.

Пускова установка комплексу РК-360МЦ «Нептун»

Зараз в складі однієї з частин ВМС ЗС України відбувається дослідна експлуатація комплексу з пусковою установкою та спецмашинами від КрАЗ. Перші публічні пуски ракети Р-360 провели у січні 2018 року.

«Нептун» ВМС України КБ «ЛУЧ» Протикорабельні ракети (ПКР) Україна Флот