fbpx
Кіпр збирається продати свої Мі-35 Сербії

Кіпр збирається продати свої Мі-35 Сербії

Авіація Балкани Близький Схід Гелікоптери Європа Кіпр Мі-35 Світ Сербія

У ЗМІ з’явилась інформація, нібито Кіпр збирається продати свої ударні гелікоптери російського виробництва Мі-35 Сербії.

Про це пише Cyprus Mail.

Потенційна угода оцінена на суму від 150 до 300 млн євро.

Минулого тижня видання Politis посилаючись на отримані документи повідомила про дозвіл кабінету міністрів почати переговори з Сербією на продаж 11 гелікоптерів.

У міністерстві оборони Кіпру відмовились від коментарів по продажу гелікоптерів, посилаючись на те що інформацію про озброєння не коментують.

Проте представник міністерства оборони Крістос Періс підтвердив, що Сербія виявила інтерес до ударних гелікоптерів Кіпру і нещодавно з цією метою до країни прибув високопоставлений сербський чиновник.

Кіпрські Мі-35 у Санкт Петербурзі у 2014 році

Ще він натякнув, що на початку квітня цього року група сербських техніків на чолі з помічником міністра матеріальних ресурсів країни Ненадом Мілорадовичем відвідала авіабазу Андреаса Папандреу в Пафосі для огляду гелікоптерів російського виробництва.

У 2001 році Кіпр придбав 12 російських ударних гелікоптерів Мі-35П, потреба у них виникла через побоювання, що Туреччина розпочне нові бойові дії з підконтрольній ній північної частини острова.

Один з 12 гелікоптерів розбився в липні 2006 року під час навчань у Айя-Марінуда, Пафос. Загинули російський офіцер-інструктор та льотчик з Кіпру.

З інформації, доступної в інтернеті, 11 кіпрських гелікоптерів Мі-35П були капітально відремонтовані в Росії в 2007 і 2008 роках.

У грудні 2013 року міністерство оборони Кіпру та «Рособоронекспорт» підписали контракт на суму 28 мільйонів євро на обслуговування вертольотів Мі-35П вдруге.

Міністерство оборони Кіпру та військове командування виступають за продаж російських Мі-35П з двох причин: по-перше, гелікоптери застарівають, а по-друге, вартість утримання протягом наступних 10 років оцінюється у 100 мільйонів євро.

Ще серед їх мінусів назвали, що вони не підходять для пошуково-рятувальних чи пожежних завдань і ніколи не застосовувалися за призначенням.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Авіація Балкани Близький Схід Гелікоптери Європа Кіпр Мі-35 Світ Сербія