fbpx
КНДР провела випробувальний підводний пуск стратегічної крилатої ракети 

КНДР провела випробувальний підводний пуск стратегічної крилатої ракети 

Азія Корейський півострів Північна Корея (КНДР) Світ

У КНДР відбувся випробувальний пуск нової стратегічної крилатої ракети великої дальності з підводного човна.

Про це повідомляє державне корейське центральне інформаційне агентство (KCNA).

Випробування були проведені для демонстрації активного розвитку підводного компонента корейського флоту, який на сьогодні здатний завдавати ударів із використанням підводних човнів.

Випробувальний пуск нової стратегічної крилатої ракети Pulhwasal-3-31 відбувся вранці 28 січня 2024 року з невідомого типу підводного човна.

Це вже другий випробувальний пуск ракети цього типу, який має на меті перевірити роботоздатність усіх елементів ракети.

Перший пуск стратегічної крилатої ракети Pulhwasal-3-31 відбувся 24 січня 2024 року на випробувальному полігоні ракетного управління.

Тоді представники корейського центрального інформаційного агентства (KCNA) повідомили, що випробування відбувалися в межах перевірки роботоздатності компонентів модернізованої ракети. Можна припустити, що Pulhwasal-3-31 є модернізацією сухопутного варіанта ракети, який був адаптований для запуску з 533-мм торпедних апаратів підводного човна.

Також цю тезу підтвердили й в Об’єднаному комітеті начальників штабів Південної Кореї. Там заявили, що КНДР наразі проводить масштабну модернізацію старих зразків ракет, а випробувальний пуск став частиною перевірки.

Крім того, там зазначили, що ракетне управління КНДР здійснило пуск декількох ракет у бік моря з західного узбережжя країни.

Наразі невідомо, з якого типу підводного човна був здійснений пуск крилатої ракети. За даними розвідки США, ВМС КНДР мають у своєму складі чотири типи дизельно-електричних підводних човнів загальною кількістю близько 100 одиниць.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, Центральне телебачення КНДР повідомило, що уряд збільшить витрати на оборону у 2024 році.

Країна планує виділити близько 15,9% загального бюджету на оборону, який насамперед буде спрямований на розвиток ракетних технологій.

Азія Корейський півострів Північна Корея (КНДР) Світ