fbpx
Колишній білоруський офіцер дав свідчення по справі Шеремета

Колишній білоруський офіцер дав свідчення по справі Шеремета

Білорусь Європа Спецслужби Сусіди Україна

Колишній білоруський офіцер Ігор Макар дав свідчення українським правоохоронцям по справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

Про це він розказав в інтерв’ю «Радыë Свабода».

Перебуваючи в Україні він був забезпечений охороною наших спецслужб 24 години на добу.

Ігор Макар вважає, що причиною вбивства Шеремета є його журналістська діяльність у Білорусі, адже він займався «справами зниклих» та розслідуванням справи вибуху в мінському метро у 2011 році.

На мою думку, я представив достатньо підстав для того, щоб стверджувати, що до замовлення вбивства Павла Шеремета мають відношення білоруські спецслужби, – розказав колишній білоруський офіцер

Журналіст Павло Шеремет

Колишній білоруський правоохоронець не уточнював яку саме інформацію він передав для правоохоронців України зіславшись на безпеку людей які з нею пов’язані.

Я дав українській стороні набагато більше інформації, ніж оприлюднив у ЗМІ. Я не публікував її, так як деяким людям загрожувала б небезпека,

Саме Ігор Макар оприлюднив запис 2012 року зроблений у комітеті державної безпеки Білорусі, на якому за наказом Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою журналіста Павла Шеремета, що було здійснено 4 роки потому.

На записі звучать слова Зайцева, записані прихованим пристроєм 11 квітня 2012 року під час інструктажу співробітників елітного контртерористичного підрозділу КДБ «Альфа» в офісі Зайцева в Мінську.

На нараді обговорюється використання отрут, вибухових речовин, поломок автомобілів для досягнення поставлених цілей. У тому числі обговорюються вбивства в Німеччині Олега Алкаєва (колишній директор в’язниці в Білорусі), Володимира Бороданя (експолковник) і В’ячеслава Дудкіна (був головним у країні по боротьбі з корупцією).

Обвинувачені українськими правоохоронцями у вбивстві білоруського журналіста Павла Шеремета

Нагадаємо, що вже понад рік у слідчому ізоляторі за обвинуваченням у вбивстві Павла Шеремета перебуває український військовий Андрій Антоненко, разом з ним обвинувачуються лікарка й волонтерка Юлія Кузьменко та військова медсестру Яна Дугарь.

Слідство вважає, що Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто разом із Антоненком «захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, прагнучи зробити свої погляди об’єктом уваги громадськості».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Білорусь Європа Спецслужби Сусіди Україна