fbpx
Колишній корабель «Вінниця» стане музеєм у Миколаєві

Колишній корабель «Вінниця» стане музеєм у Миколаєві

«Вінниця» (A206) «Миколаїв» (BG 57) ВМС України Історія Музей Україна Флот

Колишній корабель «Вінниця», який як ми вже повідомляли стане музеєм, розмістять у Миколаєві.

Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран.

Корабель, збудований 45 років тому, у форматі державно-приватного партнерства планують розмістити на 8-му причалі Миколаєва.

Зараз опрацьовується питання передачі корвета як музейного предмету до філії Національного військово-історичного музею України — Центрального військово-морського музею.

— Створення на базі бойового судна музейної експозиції дозволить перетворити його в один із потужних центрів військово-патріотичного виховання молоді. Тут популяризуватимуть традиції українського військового флоту, а причал стане одним із осередків туризму міста-корабелів, — зазначив Міністр оборони.

Таким чином буде збережено для історії одного з останніх представників корветів проекту 1124, як зразка кораблебудування 70-х років минулого століття.

Колишній корабель «Вінниця» у плавучому доці

У світі існує кілька сотень кораблів-музеїв, на яких розміщена експозиція, присвячена історії, екіпажу та подіям судна. Найвідоміші із них вітрильний лінійний корабель «Вікторі» у британському Портсмуті чи американський лінійний корабель «Айова» в Лос-Анжелесі. В Україні своя історія військових кораблів. Корвет «Вінниця» стане першим таким об’єктом військово-морської спадщини.

«Вінниця» це останній у світі корабель проєкту 1124П — прикордонної версії малих протичовнових кораблів проєкту 1124/1124М «Альбатрос».

Корвет «Вінниця» під час активної служби у складі ВМС ЗС України

Кораблі проєкту 1124П будувалися серією у 12 корпусів для прикордонних частин КДБ СРСР, після розпаду Радянського Союзу, Україна отримала два прикордонних сторожових корабля (ПСКР) цього проєкту, це «Ізмаїл» та «Дніпро».

ПСКР «Дніпро» був закладений 23 грудня 1975-го року на Зеленодольському СБЗ (заводський №775), спущений на воду 12 вересня 1976 року.

31 грудня того ж року увійшов у 5-ту окрему Балаклавську бригаду прикордонних сторожових кораблів, де і служив до 1992-го року, коли перейшов до морських частин Держкомітету з охорони кордонів (нинішня Державна прикордонна служба).

Корвет «Вінниця» на День ВМС ЗС України 3 липня 2011 року

У січні 1996 року прикордонний сторожовий корабель «Дніпро» був переданий Військово-Морським Силам та отримав нову назву «Вінниця».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Вінниця» (A206) «Миколаїв» (BG 57) ВМС України Історія Музей Україна Флот