fbpx
Командувач ВМС обговорив з представником Данії будівництво кораблів для України

Командувач ВМС обговорив з представником Данії будівництво кораблів для України

ВМС України Данія ЗСУ Олексій Неїжпапа Суднобудування Україна Флот

Очільник ВМС України та представник Данії обговорили можливість будівництва кораблів для потреб українського флоту.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Військово-морських сил ЗС України.

На базі 59-го будинку офіцерів міста Одеси відбулася зустріч командувача ВМС ЗС України Олексія Неїжпапи з аташе з питань оборони при посольстві Королівства Данія в Україні.

Захід було проведено з метою підтримання військового діалогу та обговорення актуальних питань двостороннього військового співробітництва.

В першу чергу мова йшла про можливість будівництва кораблів за допомогою Королівства Данія в Україні в рамках потреб, які постають перед українськими ВМС з огляду на сучасні безпекові виклики в Азово-Чорноморському регіоні.

Зустріч представників Данії та України в Одесі. Жовтень 2021. Фото: ВМС ЗСУ

Окремо, було розглянуто основні пріоритети розвитку, які передбачають зовнішню підтримку та можливість передачі українським екіпажам обладнання та екіпіровки призначених для виконання завдань з боротьби за живучість кораблів в рамках матеріально-технічної допомоги.

Олексій Неїжпапа розповів про морські загрози, основні досягнення у розбудові флоту.

За словами представника Данії, важливість такої кооперації важко переоцінити.

«Данія готова до розвитку відносин з метою допомоги Україні, задля підтримання безпеки не лише в Азово-чорноморському регіоні, а й у світі в цілому», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у травні 2021 року також відбувалась зустріч представників України та Данії.

Патрульний корабель класу Knud Rasmussen. Фото: ВМС Данії

На зустрічі обговорювались перспективи будівництва на українському підприємстві патрульних кораблів типу (Knud Rasmussen class) для наявних потреб українського флоту.

У 2018 році, стало відомо про готовність Данії продавати кораблі Україні. Тоді про це повідомив Стокгольмський інститут вивчення проблем миру (Stockholm International Peace Research Institute — SIPRI) у щорічній книзі про експортні операції з продажу зброї. Мова йшла про готовність уряду Данії реалізувати Україні мінні тральщики у кількості трьох одиниць.

ВМС України Данія ЗСУ Олексій Неїжпапа Суднобудування Україна Флот