fbpx
Компанія Firefly виграла тендер NASA на запуск супутників SmallSats

Компанія Firefly виграла тендер NASA на запуск супутників SmallSats

Firefly Aerospace Космос Світ США Технології

Компанія Firefly Black LLC, що належить бізнесменові українського походження Максиму Полякову, виграла тендер американської космічної агенції NASA на запуск у космос малих супутників SmallSats.

Про це пише Суспільне з посиланням на пресреліз NASA.

Обсяг контракту склав 9,8 мільйонів доларів, також переможцями тендеру стали ще дві компанії з Каліфорнії — Astra Space (контракт на 3,9 мільйона доларів) та Relativity Space (3 мільйони доларів).

Компанії-переможці здійснюватимуть запуски в межах програми NASA Launch Services Program (LSP). Вона передбачає виведення на орбіту малих супутників, мікросупутників і наносупутників.

У комічній агенції наголосили, що невеликі супутники SmallSats відіграють все більш значущу роль в освоєнні, демонстрації технологій, наукових дослідженнях та освітніх програмах NASA.

“Ми вітаємо відданість НАСА створенню промислової бази країни з невеликих запусків і з нетерпінням очікуємо на можливість багато років підтримувати цивільні запуски у США”, — йдеться у заяві компанії Firefly Black з нагоди перемоги, яку опублікувало видання Business Wire.

Перший запуск легкої ракети-носія Alpha відбудеться 22 грудня 2020 року з бази ПС США Ванденберг у Каліфорнії.

Ракета Firefly Alpha призначена для виведення до 1 тис. кг корисного вантажу на низьку орбіту Землі, ціна кожного запуску становитиме $15 млн.

У Firefly очікують, що у 2021 році запуск буде виконано щонайменше тричі.

Нині Firefly зосереджена на тому, щоб вийти на орбіту, але Поляков сказав, що глобальне бачення полягає в тому, щоб бути космічною компанією, яка займається всім спектром роботи в космосі: від створення супутників, до виведення їх на орбіту й аналізу отриманих даних.

Випробування ракети Alpha від Firefly Aerospace

Окрім ракет Alpha і Beta, Firefly Aerospace працює над створенням орбітального транспортного засобу (OTV) – відомого, як космічний буксир, для доставки супутників із ракети на певну орбіту – й місячного посадкового модуля під назвою Genesis для NASA.

Firefly Aerospace (спочатку – Firefly Space Systems) – створена у 2014 році в Техасі (США) приватна американська компанія, яка веде розробку сімейства РН легкого класу нового покоління. У Дніпрі Firefly Aerospace має власний R&D-центр і цех експериментального виробництва малих ракетних вузлів із подальшим лабораторним тестуванням.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Firefly Aerospace Космос Світ США Технології