Компаніям Німеччини рекомендують готуватися до війни
Найбільшим компаніям Німеччини рекомендують готуватися до можливої війни з Росією.
Бундесвер почав проводити роз’яснювальну роботу з представниками компаній для підготовки до можливої війни з Росією, пише Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).
За інформацією видання, уряд розробив таємний «Німецький оперативний план» на випадок військового вторгнення.
У ньому, зокрема, перераховані всі споруди та інфраструктурні об’єкти, які у військових цілях потребують особливого захисту.
Також документ містить детальний план дій на випадок оборони.
Крім того, передбачено спеціальний план у разі прямого зіткнення між Росією та НАТО на сході Європи.
У такому разі Німеччина має стати транспортним хабом для солдатів, яких треба буде перекинути на фронт, а також для військової техніки, продовольства та медикаментів. Перший захід із підготовки німецьких компаній до можливого військового конфлікту провела торговельно-промислова палата Гамбурга.
Голова регіонального командування підполковник Йорн Плішке озвучив конкретні рекомендації для представників бізнесу.
«З кожних ста співробітників навчіть хоча б п’ятьох додаткових водіїв вантажівок. 70% усіх вантажівок на німецьких дорогах керуються людьми зі Східної Європи. Якщо там буде війна, де опиняться ці люди?», — запитував військовий.
За його словами, підприємства повинні мати автономні джерела живлення, як-от дизель-генератори чи власні вітрові установки.
Плішке додав, що Росія готується до конфлікту з Німеччиною, проводячи безпілотні польоти з метою розвідки, займаючись диверсіями, влаштовуючи кібератаки та готуючи плани замахів на топменеджерів німецьких компаній.
Підполковник наголосив, що у Німеччині є великі проблеми з виробництвом військової техніки та боєприпасів.
Після виступу військового мер Гамбурга повідомив, що у місті введено до складу третьої роти цивільної оборони добровольців, які не належать до бойової частини Бундесверу, але залучаються до завдань охорони та забезпечення безпеки.
Сенат Гамбурга, зі свого боку, вже відреагував на загрозу та створив понад 40 додаткових робочих місць для посилення кризового управління та захисту населення.
Такі розмови, як у Гамбурзі, відбуваються по всій країні.
«Усім командуванням земель доручено виконати це завдання», — повідомили в Бундесвері.
Майбутнє плану
За даними видання, «Німецький оперативний план» ще не затверджений і буде доповнений навчаннями Red Storm Bravo, на яких буде приділено увагу логістиці.
Під час першого етапу цих тренувань громадянські сили та Бундесвер відпрацьовували захист причалів у порту з метою запобігання спробам розвідки та диверсій.
У середині жовтня голова Федеральної розвідувальної служби Німеччини Бруно Каль заявляв, що Росія може атакувати НАТО до 2030 року.
За його словами, Кремль розглядає Німеччину як супротивника, оскільки Берлін є другим за величиною союзником України. Він також наголосив, що ймовірність застосування НАТО статті про взаємну оборону найближчими роками залишатиметься високою.
Володимир Путін прагне не лише розширити вплив Кремля в Європі, а й витіснити військову присутність США з континенту, оскільки оборонні витрати Сполучених Штатів значно перевищують витрати країн Європейського Союзу, додав глава німецької розвідки.
У листопаді у Німеччині вирішили поновити військовий облік.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.