fbpx
Компанії США допоможуть запустити в Україні виробництво снарядів

Компанії США допоможуть запустити в Україні виробництво снарядів

Боєприпаси Виробництво боєприпасів США Україна Україна-США

Україна домовилася з двома американськими провідними компаніями про спільне виробництво на українській території 155-мм снарядів.

Про це повідомив Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Міністр зазначив, що реалізація цих проєктів триватиме роки.

«Є довгострокові рішення, але дуже важливі для нас. Це рішення про виробництво боєприпасів, насамперед 155 калібру. В нас є домовленості з двома американськими провідними компаніями про спільне виробництво в Україні боєприпасів 155 калібру», – розповів Олександр Камишін

За словами міністра, процес виробництва боєприпасів 155 калібру триває «щонайменше два, максимум три роки».

Щоб розпочати подібне виробництво, Україні потрібні технології, якими володіють партнери.

«Україна ніколи не виробляла ці калібри, ви це знаєте. Тому чим раніше ми починаємо, тим раніше в нас будуть ці рішення і запрацюють для Сил оборони», – сказав він.

Нагадаємо, Департамент оборони США має намір збільшити виробництво 155-міліметрових артилерійських снарядів на 500% протягом найближчих двох років.

Зростальний попит з боку союзників Сполучених Штатів та тенденція консолідації в оборонному секторі, яка спостерігається впродовж десятиліть, призвели до розширення виробництва зброї у країні.

Адміністрація президента Джо Байдена виділила Україні зброю і супутнє обладнання на суму понад 44 мільярди доларів і запросила додаткову допомогу, а також надає підтримку Ізраїлю і Тайваню.

Відтак, Рада з науки армії поінформувала Конгрес, що оборонна база збройних сил має серйозні крихкі місця, оскільки у неї може не вистачити припасів для самих США.

До вторгнення Росії в Україну американці виготовляли 15 000 одиниць 155-міліметрових артилерійських снарядів на місяць. Нині Пентагон сподівається збільшити виробництво на 500% в найближчі два роки. Витрати наразі оцінюються у 1,5 мільярда доларів.

Боєприпаси Виробництво боєприпасів США Україна Україна-США