fbpx
Конференція в Копенгагені зібрала €1,5 мільярда для військової допомоги Україні

Конференція в Копенгагені зібрала €1,5 мільярда для військової допомоги Україні

Військова допомога Данія Європа Україна

Понад 20 країн взяли участь у Конференції північноєвропейських союзників з підтримки України на рівні міністрів оборони в Копенгагені.

Делегації були представлені главами оборонних відомств, заступниками або іншими високопосадовими представниками.

Міністр оборони Данії Мортен Бедсков повідомив, що було акумульовано понад 1,5 млрд євро для військової допомоги Україні.

Зокрема, Данія додатково виділяє 110 млн євро на військову підтримку України.

Також повідомлялось, що Німеччина планує зробити свій внесок, який «буде трохи ширшим, ніж у форматі Рамштайну».

Конференція в Копенгагені. Серпень 2022. Данія. Фото: Міноборони Данії

«Ваша стійкість непереможна, але ви не можете вистояти в цій нерівній війні самотужки. Ми всі повинні продовжувати надавати та збільшувати підтримку України зброєю, тренуваннями, розмінуванням, фінансово. І сподіваюсь, що ми зможемо тут сьогодні узгодити ще більше внесків, і, звичайно, Данія готова виконати свою частину. Сьогодні ми можемо оголосити про новий вклад у розмірі 110 млн євро на зброю, оснащення та тренування», – сказала прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.

Прем’єр Данії наголосила на тому, що нинішня війна стосується не лише територій та кордонів, це війна переконань: між демократією і тиранією та за ті цінності, на яких ґрунтується Європа, вільний світ.

Також Володимир Зеленський виступив на Донорській конференції союзників України у Копенгагені.

«Ніхто не зможе зупинити вітер, який нестиме радіацію, але всі ми разом здатні зупинити державу-терориста Росію», – заявив Президент Володимир Зеленський.

Міністр оборони України Олексій Резніков на конференції повідомив, що наразі визначено кілька пріоритетних груп спроможностей, які Збройні Сили України мають набути для досягнення поставленої мети.

«Вони включають: посилення спроможностей з обмеження та заборони доступу і маневру (anti-access and area denial) з метою захисту північно-західної частини Чорному моря, забезпечення повітряної оборони великих міст та об’єктів критичної інфраструктури, захист кордону з Білоруссю, а також конкретні спроможності, які нам потрібні для стабілізації лінії фронту та створення умов для контрнаступальної операції», – повідомив очільник Олексій Резніков.

Конференція в Копенгагені. Серпень 2022. Данія. Фото: Міноборони Данії

Очільник Міноборони України також подякував країнам-партнерам, які об’єдналися у рамках формату Рамштайн під лідерством США, за надану допомогу українському війську. За його словами, Україна зараз вже отримала підтримку, яка дозволяє нашим солдатам здивувати росіян на полі бою – на суші, у повітрі та на морі.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Військова допомога Данія Європа Україна