fbpx
Kongsberg розпочала серійне виробництво системи ППО NOMADS

Kongsberg розпочала серійне виробництво системи ППО NOMADS

Kongsberg Європа ЗРК ЗРК NOMADS Норвегія ППО та ПРО Світ

Норвезька компанія Kongsberg  повідомила про початок серійного виробництва нової системи протиповітряної оборони NOMADS.

Відповідне повідомлення було опубліковане на офіційній сторінці компанії.

Зенітний ракетний комплекс розроблений для норвезької армії, яка прагнула отримати систему на самохідному гусеничному шасі та стати доповненням до систем NASAMS.

Завдяки компактному модулю, комплекс, окрім пускової системи, також має радіолокаційну станцію з АФАР, яка використовується для виявлення повітряних цілей та їх супроводження.

На комплекс інтегрували радіолокаційну станцію Х-діапазону сімейства XENTA-M виробництва данської компанії Weibel Scientific. Щоправда, невідома конкретна модель РЛС, проте у разі вибору найпотужнішої версії M5 його дальність виявлення повітряних цілей може сягати 75 км.

За планом, перші системи мають надійти на озброєння норвезької армії у 2026 році, а постачання шести замовлених батарей має завершитися у 2028 році.

Як повідомляє розробник, система чудово підходить для знищення малорозмірних повітряних цілей, зокрема БПЛА, квадрокоптерів, а також крилатих ракет. Комплекс використовує за основу ракету IRIS-T, яка здатна уражати повітряні цілі на відстані до 12 км та на висоті до 8 км.

«NOMADS може захищати від невеликих цілей на малій дальності, як-от безпілотники та крилаті ракети, забезпечуючи унікальний захист від загроз, подібних до тих, які зараз спостерігаються в Україні. Його конфігурація розроблена для швидкого пересування перетнутою місцевістю та з безпрецедентним часом готовності до бою», -— йдеться у повідомлені компанії.

Сам же ЗРК розроблений на гусеничному броньованому шасі бойової машини ACSV G5 розробки німецької компанії Flensburger Fahrzeugbau GmbH. Її виробництво локалізовано в Норвегії на потужностях підприємства Ritek.

Нагадаємо, що перша презентація ЗРК NOMADS для норвезької армії відбулася у червні 2023 року. Тоді компанія Kongsberg продемонструвала військовим нову систему, яка має стати головну самохідним засобом ППО армії.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що норвезька компанія Kongsberg поставить Іспанії системи ППО останнього покоління NASAMS.

На думку президента компанії Kongsberg, постачання нових ЗРК значно посилить можливості наявних ЗРК NASAMS у складі армії Іспанії.

Нині в армії Іспанії реалізують програму посилення системи ППО, включаючи модернізацію чотирьох батарей NASAMS до версії 2+ та постачання однієї батареї ЗРК NASAMS останньої версії.

Kongsberg Європа ЗРК ЗРК NOMADS Норвегія ППО та ПРО Світ