fbpx
Контракт на придбання САУ Dana-M2 уклали ще у 2018 році

Контракт на придбання САУ Dana-M2 уклали ще у 2018 році

Excalibur Army Артилерія Закупівлі ЗСУ САУ САУ Dana Україна Укрспецекспорт

Контракт на придбання САУ Dana-M2 у чеської фірми Excalibur Army уклали ще у 2018 році.

Про це повідомляє Ukrainian Military Pages з посиланням на інформацію оприлюднену у вже видаленому матеріалі АрміяInform.

Тоді державний спецекспортер уклав угоду на придбання 66 самохідних артилерійських установок.

Станом на сьогодні Замовник – Міністерство оборони України, зменшило кількість запланованих до закупівлі САУ до 26 одиниць. Попри це, за домовленістю з Виробником їх ціна залишається незмінною.

Такий вибір був обраний за результатами аналізу та порівняння наявних зразків артилерійських систем подібного типу та відповідності сучасним технічним вимогам фахівцями Міністерства оборони України та Генерального штабу.

У Чехії на підприємстві Excalibur Army spol. s.r.o. вже розпочали виготовляти САУ Dana-M2 для потреб Збройних Сил України.

Процес виробництва САУ Dana-M2 у Чехії

Окрім придбання артилерійських установок також замовлено спеціальні боєприпаси зі збільшеною дальністю стрільби до 25,5 км типу DN1CZ.

У останній модернізації використана нова кабіна, яка відповідає класу захисту по STANAG 4569A, має покращені характеристики комфорту, ергономіки, нові фільтровельтинаційну та опалювальну системи:

Кабіна до САУ Dana M2 представлена у 2019 році на виставці MSPO в Польщі

Також зміни торкнулись трансмісії, двигуна (доведений до версії Tatra T3-930-52M, V12), системи управління вогнем та ряду інших систем.

Вперше публічно інформацію про розгляд закупівлі 152-мм САУ «Дана» для заміни наявних на озброєнні застарілих буксованих гармат Д-20 та самохідних артилерійських установок 2С3 «Акація» озвучив начальник управління РВіА командування підготовки Командування Сухопутних Військ ЗСУ генерал-майор Андрій Маліновський.

У цьому виді самохідна артилерійська установка «Dana-M2» демонструвалась в Україні на Міжнародній виставці озброєнь «Зброя та безпека» у 2018 році.

Представляла її чеська компанія EXCALIBUR ARMY, яка окрім неї тоді ще привезла модернізовану бойову машину піхоти Šakal та реактивну систему залпового вогню BM-21MT.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Excalibur Army Артилерія Закупівлі ЗСУ САУ САУ Dana Україна Укрспецекспорт