fbpx
Контррозвідка затримала агента російської воєнної розвідки

Контррозвідка затримала агента російської воєнної розвідки

Затримання Кіровоградщина Контррозвідка Російська агресія СБУ Україна

Контррозвідка СБУ затримала агента російської воєнної розвідки.

Про це інформує Мілітарний.

СБУ повідомляє, що українські контррозвідники затримали на Кіровоградщині громадянина України, який входив до складу організованого злочинного угруповання на території Росії та був завербований російською воєнною розвідкою (ГУ ГШ ЗС РФ).

Співробітниками української спецслужби було задокументовано, що після повернення в Україну зловмисник за завданням російських кураторів здійснював збір інформації стосовно місцевих посадовців та військовослужбовців.

А саме: компрометуючих даних на них, а також відомостей щодо їх виїздів до Росії та тимчасово окупованих територій, наявності родинних зв’язків, майна тощо.

Повідомляється, що зазначена інформація мала бути використана для створення умов для виїзду вказаної категорії осіб до країни-агресора або на окуповані нею території, їх подальшого затримання та залучення російськими спецслужбами до конфіденційного співробітництва.

У СБУ зазначають, що зібрані дані затриманий агент передавав з використанням відпрацьованого закритого каналу зв’язку.

За виконання своїх завдань, зловмисник отримував грошову винагороду в національній валюті країни-агресора на банківську картку.

У ході проведення обшуку за місцем проживання фігуранта виявлено і вилучено засоби зв’язку, які використовувались для контактів із представником ГУ ГШ ЗС РФ, банківські картки «Сбербанка России», посвідчення про належність до персоналу російських комунальних та комерційних структур.

Затриманому  повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Нагадуємо, що минулого місяця, контррозвідка СБУ викрила і затримала бойовика терористичної організації «ЛНР» у столиці України місті Київ. Встановлено, що зловмисник перебував у складі «Народної міліції ЛНР» як старший стрілок. Також він обслуговував бойову техніку окупаційних військ.

Викритий бойовик «ЛНР»

Громадянину України повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Тривають слідчі дії.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Затримання Кіровоградщина Контррозвідка Російська агресія СБУ Україна