fbpx
Корея побудує легкий авіаносець

Корея побудує легкий авіаносець

Авіаносці Азія ВМС Південної Кореї Корейський півострів Південна Корея (Республіка Корея) Суднобудування Флот

Підприємства Південної Кореї планують розробити, побудувати та ввести в дію легкий авіаносець до 2033 року.

Про це повідомляє видання The Korea Herald.

Найближчим часом кілька корейських компаній приступлять до розробки різних технологій і матеріалів, які можна буде використовувати в конструкції перспективного корабля водотоннажністю.

Представники Збройних сил наполягають на будівництві легкого авіаносця водотоннажністю 40000 т, який дозволить «активно реагувати на загрози з усіх боків».

Про намір розробити легкий корабель, здатний приймати й відправляти літаки з укороченим зльотом і вертикальною посадкою, південнокорейські військові вперше оголосили в липні 2019 року. Тоді повідомлялося, що в новому кораблі планується використовувати деякі напрацювання, отримані при розробці та будівництві десантних вертолітоносних кораблів-доків типу «Dokdo».

Корея побудує легкий авіаносець. Десантний корабель типу «Dokdo». Фото з відкритих джерел

На корейському легкому авіаносці, проєкт якого отримав позначення LPH-II, будуть базуватися 16 винищувачів укороченого зльоту і вертикальної посадки. Корабель також зможе перевозити до 3 тисяч осіб десанту і 20 бронемашин.

Для полегшення зльоту літаків на кораблі планується обладнати трамплін. Деякі корейські військові класифікують LPH-II як універсальний десантний корабель.

Повідомляється, що у проєкті по розробці легкого авіаносця візьме участь Пусанський національний університет, компанія LIG Nex1 і Агентство оборонних розробок. Завершити розробку нових технологій і матеріалів для корабля планується до 2024 року.

Зокрема, планується створити термостійке покриття для польотної палуби, яке могло б витримувати розпечені реактивні струмені з двигунів винищувачів.

Загрози

Країни азійсько-тихоокеанського регіону вступили в локальну гонку озброєнь, значною мірою спровоковану активним нарощуванням військового потенціалу КНР.

Авіаносець КНР типу 001A Shandong (17). Фото з відкритих джерел

Зокрема, Військово-морські сили КНР вже прийняли на озброєння авіаносці «Liaoning» (колишній радянський «Варяг») і «Shandong» проєкту Type 001A. Крім того, в КНР ведеться будівництво третього авіаносця.

Нагадаємо, у червні 2020 року Військово-морські сили Китаю (ВМС НВАК) розпочали морські випробування нового авіаносця типу 001A Shandong (17).

У 2018 році влада Японії оголосила про намір переробити два вертолітоносця типу «Izumo» в авіаносці, на яких будуть базуватися винищувачі F-35B Lightning II з укороченим зльотом і вертикальною посадкою.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Авіаносці Азія ВМС Південної Кореї Корейський півострів Південна Корея (Республіка Корея) Суднобудування Флот