fbpx
Космічне агентство отримає два підприємства «Укроборонпрому»

Космічне агентство отримає два підприємства «Укроборонпрому»

ДКАУ (Державна космічна агенція України) ДНДП «Конекс» Космос НТП «Промінь» Укроборонпром

В ході реформування «Укроборонпрому», Державне космічне агентство України отримає два його підприємства.

Про це стало відомо в ході нещодавно оголошених планів керівником державного концерну Айварасом Абромавичусом.

У космічне агентство буде передано Державне науково-дослідне підприємство «Конекс» та Тернопільське державне науково-технічне підприємство «Промінь».

Окрім двох підприємств, що передаються до Державної космічної агенції України, ще 21 підприємство буде передано до Фонду державного майна (ФДМ).

Державне науково-дослідне підприємство «Конекс» спеціалізується на розробці і виробництві бортової апаратури для космічних апаратів, зокрема обладнання для обробки даних дистанційного зондування Землі.

Окрім того підприємство здійснює:

  • створення програмно-апаратних комплексів приймання, реєстрації та обробки телеметричної інформації;
  • виробництво обладнання для обробки даних дистанційного зондування Землі та управління антенними системами;
  • виробництво багатоспектральних сканерів дистанційного зондування Землі з космосу у видимому і інфрачервоному оптичних діапазонах;
  • виробництво бортових пристроїв збирання, накопичення та компресії інформації;
    виробництво контрольно-вимірювальної апаратури.
Супутник «Січ-1»

Підприємство створене у січні 1990 року на базі структурного підрозділу Львівського Спеціального конструкторського бюро мікроелектроніки в приладобудуванні виробничого об’єднання «Мікроприлад» (СКБ МП).

В період з 1993 по 1998 роки на Державному науково-дослідному підприємстві «Конекс» були розроблені і поставлені замовнику (ДКБ «Південне», м.Дніпропетровськ) програмно-апаратні комплекси обробки телеметричної інформації, що надходила від космічних апаратів (КА) «Січ-1», «Океан-О», АУОС, а також наземна станція для приймання відеоінформації від КА — ПС-8,2.

Супутник «Океан-О»

У грудні 2000 року підприємство виграло тендер на створення Головного інформаційного залу Українського центру управління польотами космічних апаратів. При його створенні були закладені рішення на перспективу, щоб Головний інформаційний зал міг служити тривалий час і обслуговувати майбутні типи космічних апаратів.

У червні 2001 року в Єгипті було оголошено про виграш ДКБ «Південне» (м. Дніпропетровськ) міжнародного тендера на проектування, виготовлення та запуск першого єгипетського супутника дистанційного зондування Землі. Партнером ДКБ «Південне” у здійсненні цього проекту було визначено, в числі інших, Державне науково-дослідне підприємство «Конекс».

У рамках єгипетського проекту були створені багатозональний сканер оптичного діапазону з роздільною здатністю 8 м, сканер ближнього інфрачервоного діапазону з роздільною здатністю 39 м, бортова підсистема корисного навантаження, яка включала пристрої масової пам’яті, стиску інформації та пристрій збору інформації від сканерів і формування вихідного потоку інформації, також програмно-технічний комплекс попередньої обробки інформації. 17 квітня 2007 роуц цей супутник був виведений на орбіту і успішно експуатувався.

Тернопільське державне науково-технічне підприємство «Промінь» спеціалізується на розробці та виготовленні передавальної апаратури, антенних систем з різним діаметром дзеркал для наземних станцій супутникового телебачення і зв’язку.

Підприємство було створено 1 травня 1978 року шляхом реорганізації спочатку КБ ім. Корольова, надалі окремого конструкторського бюро дослідних робіт.

В 1982 році розпочато будівництво заводу “Сатурн” як спеціалізованого серійного виробництва антенних систем супутникового зв’язку, телебачення та інших потреб телекомунікацій, а з 1987 року завод переведений в розряд діючих.

5 травня 2000 року внаслідок злиття даного виробничого об’єднання засноване Тернопільське державне науково-технічне підприємство «Промінь».

На першому етапі свого розвитку було освоєно виробництво антенних систем військового призначення з діаметрами рефлекторів 5, 7 та 12 метрів.

Із 2008 року там виготовляють екологічні котли на біопаливі потужністю від 180 до 1000 кВт.

Окрім того підприємство здійснює науково дослідну роботу за напрямками:

  1. Антенне обладнання для забезпечення космічних досліджень.
  2. Обладнання для комплектування супутникових систем зв’язку та навігації
  3. Одноканальні і двоканальні дзеркальні системи призначені для комплектування пеленгаційних станцій
  4. Антенні пристрої та системи для постів контролю електромагнітного випромінювання

В 2011 році НТП «Промінь» виграло тендер на проведення на досліджень у галузі приладобудування та електроніки. в інтересах харківського ПАТ «АТ НДІ радіотехнічних вимірів».

В 2015-2016 роках проходило процедуру санації.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ДКАУ (Державна космічна агенція України) ДНДП «Конекс» Космос НТП «Промінь» Укроборонпром