fbpx
Кремль утримує понад сто українських політв’язнів

Кремль утримує понад сто українських політв’язнів

Крим Полон Росія Сусіди Туреччина Україна

Правозахисники повідомили про понад сто українських політв’язнів, яких утримує Кремль.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Правозахисники повідомляють про 101 українського політв’язня, яких утримують у Росії й окупованому нею Криму. Про це вони розповіли під час пресконференції «Політичні переслідування Кремлем в період COVID-19».

Повідомляється, що з 17 березня по 31 серпня 2020 року «суди першої інстанції» в рамках політично-вмотивованого переслідування жителів Криму взяли 96 рішень про затримання або продовження утримання під вартою на час досудового розслідування щодо 60 осіб.

«З цих 96 рішень про утримання під вартою – 54 рішення «постановили» кримські «суди», а 42 рішення – російські суди», – повідомила голова правління «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник.

Кремль утримує понад сто українських політв’язнів. Фото: Затримання представників кримських татар у серпні 2020

На початку серпня 2020 року голова Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив про підготовку нового обміну в форматі «100 на 100». Єрмак висловив надію, що обмін відбудеться «скоро», але точної дати не назвав.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова раніше повідомила, що Росія утримує з політичних мотивів 133 громадян України. «За наявною в мене інформацією, 133 громадянина України, в тому числі 97 кримських татар, переслідуються РФ за політичними мотивами. 112 – незаконно утримують на території РФ та тимчасово окупованого Криму, решта обмежені в пересуванні та перебувають за місцем свого проживання. З них 71 – є батьками 188 неповнолітніх дітей», – зазначила вона.

МЗС Туреччини

Туреччина засудила вирок сімом кримським татарам, ухвалений російським судом 16 вересня 2020 року, та розцінює його як залякування і тиск.

Відповідну заяву розміщено на сайті відомства, повідомляє кореспондент Укрінформу в Туреччині.

“Вирок сімом кримським татарам, оголошений російським судом 16 вересня 2020 року, став ще одним прикладом посилення політики залякування кримських татар. Дуже прикро, що татарсько-тюркську спільноту, яка є важливим елементом Кримського півострова, намагаються тримати під тиском такими методами”, – йдеться в заяві турецького МЗС.

МЗС Туреччини

В Анкарі наголосили на незмінності своєї позиції щодо незаконної анексії Криму Росією і наголосили, що Туреччина «залишатиметься на боці кримських татар, які захищають свої права та інтереси у мирний спосіб і намагаються донести свою позицію демократичними методами».

Посольство України в Туреччині у дописі у Фейсбуці подякувало МЗС за підтримку та незмінну позицію щодо підтримки територіальної цілісності України.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Крим Полон Росія Сусіди Туреччина Україна