fbpx
Киргизстан заявляє про порушення кордону Таджикистаном

Киргизстан заявляє про порушення кордону Таджикистаном

Азія Киргизстан Світ Таджикистан

Дислоковані на кордоні з Таджикистаном підрозділу Прикордонної служби Киргизстану переведено на посилений режим несення служби через напружену ситуацію.

Про це повідомляє турецьке інформаційне агентство Anadolu.

Повідомляється, що військовослужбовці Республіки Таджикистан, незважаючи на раніше досягнуті домовленості про заборону на проведення будь-яких робіт на неузгоджених ділянках киргизько-таджицького кордону до завершення процесу делімітації та демаркації, здійснили провокаційні дії.

Зазначається, що о 03.00 год. ранку 4 червня, військові Таджикистану проникнувши всередину території Киргизької Республіки на 1000 м, встановили контейнер на неурегульованій ділянці державного кордону «Унжу-Булак» Чон-Алайского району Ошської області.

“Тим самим таджицька сторона, порушивши раніше досягнуті домовленості, розпалила обстановку і загострила ситуацію на киргизько-таджицької держкордон, що не відповідає добросусідським і дружнім відносинам”, – наголошується у повідомленні.

У зв’язку з цим глава Державного комітету національної безпеки Киргизької Республіки, генерал-лейтенант Камчибек Ташиєв, який є керівником делегації Киргизької Республіки щодо делімітації і демаркації киргизько-таджицького державного кордону спільно зі спеціальним представником Кабінету міністрів з прикордонних питань Назірбеком Борубаевим і директором Державного агентства із земельних ресурсів Абдулаті Мирзаевим виїхали на зазначену місцевість для врегулювання ситуації.

Прикордонні війська Таджикистану, в свою чергу, зазначили, що повідомлення ЗМІ про порушення домовленості з Киргизстаном не відповідають дійсності. Про це йдеться в офіційній заяві прес-центру Державної прикордонної служби Республіки.

У повідомленні наголошується, що територія, про яку повідомили киргизькі ЗМІ, не узгоджена і раніше сторони домовилися продовжити роботу з визначення лінії проходження державного кордону на даній ділянці і представити свої пропозиції.

Прикордонні війська Таджикистану заявляють, що згідно протокольної домовленості “виставляння прикордонного наряду здійснено на узгодженій території”.

Нагадуємо, що наприкінці квітня, між Киргизстаном та Таджикистаном загострився прикордонний конфлікт, дійшло до застосування зброї та військової техніки.

Військовослужбовці ЗС Киргизстану

Передувало цьому намір встановити камеру відеоспостереження на електричному стовбі у Таджикистані на кордоні з Киргизстаном.

Відзначимо, що Киргизстан збирається побудувати водосховище у витоку ріки Козу-Баглан, це викликало протест у сусіднього Таджикистану, де посилаються на міждержавну угоду про узгодження будівництв в прикордонних районах.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Азія Киргизстан Світ Таджикистан