fbpx
Китай постачає білоруським компаніям обладнання військового призначення 

Китай постачає білоруським компаніям обладнання військового призначення 

Азія Білорусь Європа Китай (КНР) Росія Світ

Китайські компанії експортують військове обладнання для білоруських компаній, які перебувають під санкціями Європи та США.

Про це повідомляє видання Nikkei.

Попри те, що офіційно Китай не визнає того, що постачає зброю до Росії, але при цьому експортує військове обладнання до Білорусі, де виробляється озброєння, зокрема для ЗС Росії.

Так нещодавно китайська компанія Green Cycle Energy отримала замовлення від білоруської «БелОМО Холдинг» на 3000 компонентів для модуля лазерного цілевказання ЛАД-21Т.

Сам модуль використовують військові для формування лазерної вказівки для високоточних бомб та ракет із наведенням за лазерним променем.

Оплата за контрактом здійснювалась у національній валюті Китаю — юанях і проходила через шанхайську філію російського державного банку ВТБ.

Інша китайська компанія Morotack 1 лютого 2024 року уклала контракт із «Диапроектор», яка є дочірнім підприємством групи БелОМО на 200 одиниць компонентів під назвою «фланці» на суму 114 тис. юанів.

Як зазначає видання Nikkei, ці компоненти є дуже важливими для створення сучасних систем наведення. Оплата за контрактом відбулася через білоруські та китайські банки.

Попри це окремо група БелОМО тісно співпрацює з російськими оборонно-промисловими компаніями, що дозволяє Росії отримувати вироби білоруських підприємств для власної армії.

Так, компанія «Прецизионные лазерные системы» з міста Санкт-Петербург поставила підприємству «Диапроектор» компоненти для лазерів, які використовуються для створення лазерних далекомірів у складі системи керування вогнем «Сосна-У», танків Т-72Б3. 78 одиниць цих компонентів були продані за ціною 499 200 доларів США.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що Китай надає Росії розвідувальну інформацію з власних супутників, яка також використовується у війні проти України.

Окрім державних установ, супутники були орендовані й ПВК «Вагнер». За інформацією французького видання Agence France-Presse (AFP), у листопаді 2022 року російська ПВК орендувала два китайські супутники високої роздільної здатності Jilin-1 Gaofen 03D12 та 03D13 і пов’язані з ними сервіси на загальну суму понад $30 млн.

Азія Білорусь Європа Китай (КНР) Росія Світ