fbpx
Китайський марсохід дістався Червоної планети

Китайський марсохід дістався Червоної планети

Китай (КНР) Космос Світ

Китайське національне космічне управління повідомило про першу в історії країни успішну посадку космічного апарату на іншу планету.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Повідомляється, що спусковий модуль апарату “Тяньвень-1” в автоматичному режимі опустився в південній частині рівнини Утопія в північній півкулі Марса в ніч на 15 травня.

«Посадковий модуль з першим китайським марсоходом успішно приземлився на Червоній планеті рано вранці в суботу за пекінським часом», – зазначають у китайських ЗМІ.

На борту знаходиться перший китайський марсохід Zhurong. Передбачається, що шестиколісний апарат масою 240 кілограмів пропрацює на планеті 90 марсіанських днів, тобто близько 92 земних.

Марсохід обладнаний двома оптичними і однієї мультиспектрального камерами, метеостанцією, аналізатором грунту, георадаром і магнітометром.

Електроенергією він повинен забезпечувати себе за допомогою сонячних батарей, а зв’язок із Землею вести через орбітальний зонд, який повинен провести на орбіті близько трьох років.

Планується, що марсохід залишиться в посадковому модулі на кілька днів для діагностичних тестів, перш ніж розпочне досліджувати район, відомий як Утопія Планіція”, – повідомляє Українська правда.

Зонд “Тяньвень-1” складається з орбітального апарату, посадкового модуля і марсохода. Він був запущений 23 липня з космодрому Веньчан.

10 лютого “Тяньвень-1” успішно вийшов на орбіту Марса і надіслав на Землю відео поверхні Червоної планети. Він подолав до орбіти Марса близько 475 мільйонів кілометрів.

Мета китайської місії полягає в тому, щоб знайти сліди життя на Марсі, а також вивчити можливості для його потенційної колонізації людиною.

Зазначається, що Китай став третьою країною в світі, яка зуміла досягти поверхні іншої планети.  Перша успішна посадка у США вийшла в 1976 році, на Марс, з апаратом “Вікінг-1”.

Радянський Союз відправляв до Марсу серію однойменних апаратів, проте вони в більшості розбилися при посадці. Лише “Марс-3” зміг здійснити м’яку посадку, але через 14 секунд зв’язок з ним обірвався, апарат не передав ніякої суттєвої інформації.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Китай (КНР) Космос Світ