fbpx
Китайці мають намір відтворити технології «Мотор Січ» – США

Китайці мають намір відтворити технології «Мотор Січ» – США

«Мотор-Січ» Авіабудування Авіація Азія Європа Китай (КНР) ОПК Санкції Світ США Україна

У США вважають, що спроба компанії КНР Skyrizon отримати контроль над «Мотор Січ» є не тільки загрозою безпеки, але й економічною загрозою.

Про це повідомляє інформаційне агенство ZN.UA з посиланням на посольство США в Києві.

Київ заборонив китайській компанії Skyrizon купувати реактивні двигуни. Але експерти кажуть, що амбіції Китаю не зупиняються.

Плани Китаю використовувати український досвід для прискорення темпів розвитку авіаційних технологій зазнали невдачі, пише гонконгська газета South China Morning Post.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 й 29 січня про санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ».

Китайська авіаційна компанія Skyrizon потрапила в чорний список Пентагону в останні дні президентства Дональда Трампа.

На неї поширили обмеження на експорт через зв’язки з китайськими військовими.

Також через спроби купувати й розвивати іноземні військові технології, які становлять загрозу національній безпеці США і зовнішньополітичним інтересам.

«Це економічна загроза і вона завдасть шкоди українському виробництву «Мотор Січ». Уряд США вирішив, що є достатньо підстав вважати, що Skyrizon має намір відтворити інтелектуальну власність та технології «Мотор Січ» та зрештою виробляти цю продукцію в Китаї» — йдеться в коментарі посольства США в Україні.

Процес ремонту авіаційного двигуна на ДП «Луцький завод «Мотор»

Як підкреслюють представники США, це знищить ринок «Мотор Січ» у Китаї, створить конкурента, що продає таку саму продукцію, і у підсумку обмежить можливість розвитку «Мотор Січ».

КНР не зупиниться

На думку китайських спостерігачів і військових аналітиків, українські санкції сповільнять – але не зупинять – технологічний розвиток Китаю.

Китай зробив великий стрибок у своїх військових технологіях за останні роки, але його авіаційна промисловість продовжує боротися над створенням надійних високоефективних авіаційних двигунів.

У своєму прагненні модернізувати військову техніку Китай вже давно звернув увагу на Україну, яка успадкувала приблизно третину оборонної промисловості Радянського Союзу.

Перший китайський авіаносець – “Ляонін” – був переобладнаний з колишнього радянського авіаносця “Варяг”, який викупили в України через гонконзького бізнесмена.

У 2017 році Україна стала другим за величиною після Росії іноземним постачальником зброї до Китаю.

Як одна з найбільших у світі авіаційних компаній, яка виробляє широкий спектр турбовентиляторних, турбогвинтових і турбовальних двигунів як для цивільних і оборонних літаків, так і для вертольотів, покупка «Мотор Січ» розглядалося як шанс для Китаю скоротити свою залежність від закордонних технологій.

Акції

Skyrizon придбав 41 відсоток акцій «Мотор Січ» на початку 2017 року, а потім збільшив їх частку до 80 відсотків через кілька іноземних компаній.

Акції були заморожені в очікуванні розгляду Києвом.

У 2019 Skyrizon зробила новий поштовх до придбання «Мотор Січ» в партнерстві з українським конгломератом DCH, що належить бізнесменові Олександру Ярославському.

Олександр Ярославський. Фото з відкритих джерел (Київ заборонив китайській компанії Skyrizon купувати реактивні двигуни)

Через два дні після підписання указу про введення санкцій проти Skyrizon, власника компанії Ван Цзина і трьох пов’язаних з ним компаній, Зеленський заявив американському виданню Axios, що не вважає Китай серйозною геополітичною загрозою, але не дозволить йому купити контрольний пакет акцій «Мотор Січ».

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Пекін виступає проти введення урядом односторонніх санкцій щодо китайських компаній.

Нещодавно Китай надіслав Україні ноту, у якій висловлена стурбованість діями української влади відносно китайських інвесторів «Мотор Січ».

Нота хоча й не містила погроз, проте документ був витриманий у безпрецедентно жорсткому тоні.

При цьому китайці дипломатично висловили сподівання, що всі спірні питання буде вирішено шляхом переговорів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Мотор-Січ» Авіабудування Авіація Азія Європа Китай (КНР) ОПК Санкції Світ США Україна