fbpx
L-39NG перетвориться на літак зі штучним інтелектом

L-39NG перетвориться на літак зі штучним інтелектом

Aero Vodochody Aerospace Calspan DARPA L-39 Авіація ОПК Світ Технології

Корпорація Calspan отримала контракт від американського дослідницького агентства DARPA (Defense Advanced Research Projects) на перетворення чеських навчально-бойових літаків L-39NG в машини зі штучним інтелектом.

Про це йдеться в офіційному прессрелізі компанії.

Угода підписана як частина програми ACE (Air Combat Evolution), яка перевіряє можливість використання штучного інтелекту на бойових машинах.

Відповідно до цього контракту буде модифіковано до чотирьох L-39 Albatros за технологією автономної системи управління польотами Calspan, що дозволить впровадити та продемонструвати комбіновані системи управління під керівництвом людини та штучного інтелекту.

Мета програми у тому, щоб відповісти на питання, наскільки ефективно буде використовувати машини, керовані штучним інтелектом, разом з машинами, пілотованими людьми.

Також перевірятиметься можливість використовувати «другий пілот», який допоможе льотчику виконувати частину завдань, пов’язаних з пілотуванням, підбором цілей та озброєння або експлуатацією бортових систем літака.

Програма реалізовуватиметься в три етапи – перший  включає дослідження в імітованому середовищі. Другий – це перехід до польотів безпілотних літальних апаратів у реальних умовах.

Третій етап охоплює відпрацювання різноманітних сценаріїв польоту, що передбачають складну взаємодію між людиною та машиною L-39NG, тобто співпрацю та повітряний бій пілотів та машин, керованих штучним інтелектом.

Навчально-бойовий літак L-39NG

Літак L-39NG, на якому заплановані роботи, це сучасна модернізація навчально-тренувального літака та навчально бойового літака L-39, на якому встановлено сучасну бортову авіоніку від Genesys Aerosystems, замінено двигуни АІ-25ТЛ на Williams International FJ44-4M американського виробництва, а також проведено ряд інших робіт з покращення характеристик літака.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Aero Vodochody Aerospace Calspan DARPA L-39 Авіація ОПК Світ Технології