fbpx
“Ланцет” навчився знищувати захищені сітками цілі

“Ланцет” навчився знищувати захищені сітками цілі

БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Росія Україна

Росіяни почали застосовувати нову версію безпілотника “Ланцет” від якого не захистять протикумулятивні решітки та антидронові сітки.

Про це повідомляє “Мілітарний”.

Російські окупанти опублікували відео атаки української бойової машини ударним безпілотником “Ланцет”. Цікавою особливістю стало те, що дрон уразив ціль вибухнувши в кількох метрах від неї.

На покадровій зйомці можна побачити, що він спрацьовує не долетівши до броні, як це було раніше. Це може бути підтвердженням початку застосування на передовій російських дронів з дистанційним підривом.

В момент наближення до об’єкту на необхідну відстань дрон ініціює бойову частину. Cформований вибухом кумулятивний струмінь пролітає останні метри та уражає ціль.

Таке технічне рішення дозволяє вирішити проблему із антидроновими сітками у яких безпілотники старих моделей з ударним підривачем нерідко плутаються та не спрацьовують.

Російський баражуючий боєприпас «Ланцет» застряг у металевій сітці розгорнутій над установкою Krab українських військових. Січень 2023. Україна. Фото: Kriegsforscher

Віддалення точки вибуху від об’єкту ураження на кілька метрів ніяк не знижує пробивні якості боєприпасу. Наразі невідомо, чи застосовує дрон стару кумулятивну бойову частину КЗ-6 або ж отримав аналогічну з “ударним ядром”.

Для ініціації бойової частини у потрібний момент безпілотник оснащений лідаром, який використовує дві оптичні камери для вимірювання відстані до об’єкту.

Захист від дронів

Наразі дієвих засобів захисту віж ударних дронів, окрім потужних засобів радіоелектронної боротьби на зразок “Буковелі”, немає. Тому поява дронів, що здатні обійти “сітки” є вкрай поганою новиною.

Втім, окрім технічних рішень все ще можливо зберегти техніку та ефективно працювати використовуючи засоби маскування та нові тактики.

Роботу “Ланцетів” поблизу можна помітити завдяки аналізаторам спектру радіочастот. Так, безпілотники від Zala, у тому числі “Ланцети” та їх розвідник супроводження працюють у діапазоні керування 900 МГц. Точніше 868-870 МГц та 902-928 МГц. Вони мають характерну “форму” у вигляді двох гострих піків.

Крім того, підготовку до використання російських ударних дронів, а також їх запуск можна відслідкувати за специфічними змінами на полі бою. Як повідомляє Сергій Флеш, нинішні версії “Ланцетів” не мають захисту модуля навігації від засобів радіоелектронної боротьби. Тому росіяни перед запуском відключають свій РЕБ на частотах GPS, щоб не заважати роботі своїх дронів.

На 1575 МГц стояла цілодобово перешкода росіян і раптом зникла. Дрони не бачили GPS і раптом побачили. Значить чекаємо Ланцет“, – розповідає Сергій.

БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Росія Україна