fbpx
Лапутіна Юлія отримала звання генерала. Історія шляху

Лапутіна Юлія отримала звання генерала. Історія шляху

СБУ

Президент України Володимир Зеленський присвоїв військове звання генерал-майора Юлії Лапутіній, полковнику Служби безпеки України.

Про це йдеться в указі №119/2020, який був опублікований на сайті Президента України.

Юлія Лапутіна стала другою жінкою-генералом в Україні.

Юлія Лапутіна обіймає в СБУ посаду заступника начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №119/2020

Нагадаємо, 12 жовтня 2018 року п’ятий президент України Петро Порошенко присвоїв звання генерал-майора Людмилі Шугалей, начальнику Військово-медичного управління СБУ.

Історія шляху

Юлія Лапутіна займається в СБУ контррозвідкою у сфері інформаційної безпеки.

Половину життя вона служить. Її чоловік також працює в Службі безпеки. Разом виховують двох дітей, розповідають у статті Ліга.net

Професійно займалася спортивною стрільбою, захистила кандидатську дисертацію по психології. Довгий час працювала в контррозвідці.
Юлія Лапутіна. Фото: mrpl.city

Коли в незалежній Україні вирішили створити Альфу, її запросили старшим офіцером. Згодом вона піднялася по кар’єрних сходах до заступника начальника спецпідрозділу.

Пройшла кілька складних операцій по нейтралізації сепаратистського путчу в Криму в 1994 році.
Сепаратистська листівка Юрія Мєшкова ( "президента Криму")

У 2008 році запропонувала концепцію ментальної інтеграції кримчан в Україну, але після приходу до влади Януковича – все зупинилося.

Першою операцією після оголошення АТО стала висадка у квітні 2014 року першою об’єднаної групи СБУ в Краматорський аеропорт – силовий блок забезпечувала Альфа.

Юлія також прибула в складі групи. Місто вже перебувало під контролем сепаратистів.

Її завданням було налагодити контакти з проукраїнськими активістами, розвідка і передача інформації в Київ. Лапутіній також довелося вести переговори з місцевими прихильниками терористів, які збиралися штурмувати українські блокпости. Штурму вдалося уникнути.

Юлія Лапутіна. Фото: mrpl.city

Щоб пояснити населенню міста, що відбувається проукраїнський актив міста допоміг організувати СБУ радіозвернення до жителів міста від імені українського уряду: як вижити під час обстрілів і як влада поверне контроль над містом.

Після звільнення міст Донецької області роботи не зменшилося. Довелося швидко відновлювати державну символіку на адміністративних будинках. Тоді народилася акція Краматорськ – це Україна, її підхопили в інших містах.

Крім публічної підтримки проукраїнських активістів, на той час полковник отримувала завдання з Києва по затриманню терористів. “Була командиром оперативної групи й працювали в балаклавах”, – згадує вона.

Генерал-майор Юлія Лапутіна також проводить лекції на тему: “Смислова війна РФ проти України”


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


СБУ