fbpx
Латиська організація передала Україні гусеничні всюдиходи Bandvagn

Латиська організація передала Україні гусеничні всюдиходи Bandvagn

Bandvagn 206 (BV206) Автотехніка Війна з Росією Волонтери Європа Латвія Світ Україна

Організація SOS palīdzība Ukrainai за підтримки латиської громади в Чикаго передала Україні гусеничні всюдиходи Bandvagn.

Про це повідомляє видання Delfi.

Всюдиходи були придбані з армійського складу списаної техніки норвезької армії, де організації вдалося викупити чотири всюдиходи Bandvagn.

Чотири машини були передані до складу 115-ї окремої механізованої бригади ЗСУ. Загальна вартість проєкту складає 76 тисяч євро.

Bandvagn 202 – розроблений у Швеції компанією Volvo гусеничний зчленований всюдихід підвищеної прохідності, для перевезення особового складу. Машина має вантажопідйомність в одну тонну і вміщує 10 осіб.

Також особливість цього автомобіля у його амфібійних можливостях. Він може рухатись по воді зі швидкістю до 6 км/год, що забезпечує неперевершені позашляхові можливості у складних умовах.

Крім автотранспортної техніки, організація SOS palīdzība Ukrainai анонсувала інші великі проєкти з закупівлі високотехнологічного обладнання, (дрони, прилади зв’язку та нічного бачення) а також підтримкою в енергозабезпеченні (генератори, акумулятори).

Такі пожертвування завжди потрібні. Україна щомісяця втрачає кілька тисяч дронів, які потрібно повноцінно замінювати – розповіли представники організації.

Всюдиходи Bandvagn 202 у 2022 році також придбав український волонтер Мар’ян Заблоцький, у кількості трьох одиниць.

Перед передачею до ЗСУ, ці машини пройшли модернізацію для перевезення поранених. Фахівці одного з підприємств у неробочий час на волонтерських засадах взялися до модернізації транспорту.

Санітарний всюдихід “Bandvagn 202” українських військових. Грудень 2022. Україна. Фото з соцмереж

Спеціальну машину отримали бійці 118 окремої бригади Сил Територіальної Оборони ЗСУ з Черкаської області.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, уряд Німеччини у вівторок, 13 листопада, оголосив про новий пакет військової допомоги Україні.

Серед різного обладнання та техніки, до нього увійшло 14 гусеничних всюдиходів Bandvagn 206, які є більш досконалою моделлю лінійки гусеничних зчленованих всюдиходів Bandvagn.

Bandvagn 206 (BV206) Автотехніка Війна з Росією Волонтери Європа Латвія Світ Україна