fbpx
Lockheed Martin розробляє лазери для винищувачів

Lockheed Martin розробляє лазери для винищувачів

Lockheed Martin Авіація Винищувач Лазерна зброя ПС США Світ США

Компанія Lockheed Martin оголосила про намір завершити розробку лазерної системи самозахисту для винищувачів до 2025 року.

Про це повідомляє компанія Lockheed Martin.

Перспективна система отримала назву TALWS (Tactical Airborne Laser Weapon System). Вона буде використовуватися для ураження ракет класу «повітря-повітря» і зенітних ракет.

Нині Повітряні сили США проводять тендер SHiELD, що стартував у 2017 році. Він передбачає розробку для винищувачів трьох типів лазерних систем: для підсвічування цілей, самозахисту та знищення інших літальних апаратів. Перший етап проєкту передбачає створення бойового лазера для самозахисту бойових літаків.

Військові розглядають лазерні системи, призначені як для самозахисту, так і для ураження інших літаків і наземних цілей, як озброєння з «необмеженим» боєзапасом і дуже низькою вартістю одного пострілу. Новий лазер повинен ефективно працювати при польоті на різних швидкостях.

Ілюстрація лазерної системи від Lockheed Martin

Спочатку демонстраційні випробування лазера для самозахисту винищувачів планувалося у 2021 році, проте ці перевірки відклали щонайменше до 2023 року.

При розробці лазера для самозахисту Lockheed Martin використовує напрацювання, отримані за проєктами IFPC-HEL (лазерна об’єктова система захисту від мінометних мін, артилерійських снарядів і безпілотників) і HEL (корабельна система засліплення оптичних систем наведення і спостереження), що розробляються на замовлення військових США.

Крім того, для перспективної розробки компанія запозичила технології, використовувані сьогодні в підвісних контейнерах Sniper. Такі встановлюються, наприклад, на винищувачі F-16 Fighting Falcon. Ця система використовує інфрачервоний лазер, який утримується на цілі попри маневри бойового літака.

За живлення лазера для самозахисту відповідатимуть збірки акумуляторних батарей або іоністорів. Вони будуть заряджатися від бортового генератора. Інші подробиці про перспективної системи самозахисту для бойових літаків поки не розкриваються.

Навесні минулого року Дослідницька лабораторія Повітряних сил США успішно випробувала прототип авіаційного лазера, створюваного в якості системи самозахисту для винищувачів в рамках проєкту SHiELD. Під час випробувань установка була змонтована на буксирі шасі. Лазер зумів успішно збити кілька авіаційних ракет, запущених з бойового літака.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Lockheed Martin Авіація Винищувач Лазерна зброя ПС США Світ США