fbpx
Лукашенко припускає розміщення російської ядерної зброї в Білорусі

Лукашенко припускає розміщення російської ядерної зброї в Білорусі

Білорусь Росія Світ Сусіди Ядерна зброя

Білорусь запропонує Росії розмістити ядерну зброю на своїй території, якщо Північноатлантичний альянс піде на аналогічний крок у Польщі.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на інтерв’ю Олександра Лукашенко російським ЗМІ.

Генсек альянсу Єнс Столтенберг повідомив раніше, що якщо Німеччина відмовиться стати місцем дислокації для цього типу озброєнь, то вони можуть опинитися в інших країнах Європи, зокрема на схід німецьких кордонів.

«У такому разі я запропоную Путіну повернути ядерну зброю до Білорусі», – сказав очільник Білорусі Олександр Лукашенко.

На уточнююче питання, про які системи йдеться у відповідь, якщо Північноатлантичний альянс розмістить ЯЗ у Польщі, Лукашенко зазначив: «Ми домовимося якось».

«Та ядерна зброя, яка буде найбільш ефективною при такому зіткненні. Ми ж на території Білорусії до цього готові. Я як дбайливий, вибачте, господар нічого не зруйнував. Усі “сараї” стоять на місці», – додав він.

Після розпаду СРСР на білоруській території знаходилися десятки зарядів до стратегічних міжконтинентальних ракет та понад тисячу тактичних ядерних боєголовок. Мінськ погодився на виведення озброєння після підписання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

Нагадаємо, нещодавно Олександр Лукашенко заявив про готовність підтримати Росію у разі ескалації конфлікту з Україною.

Позиція НАТО

Північноатлантичний альянс очікує, що Німеччина залишиться учасницею стратегії спільного використання ядерної зброї альянсу, відповідно до якої ядерні боєголовки США розміщені, зокрема на території ФРН. Альтернативою може стати переміщення ядерного озброєння на схід від Німеччини.

«Ядерний обмін важливий, тому що це домовленості, в рамках яких союзники по НАТО об’єднують позиції та забезпечують ядерне стримування», – зазначив глава альянсу.

Фото на тему: Єнс Столтенберг/ НАТО/ Північноатлантичний альянс

Це також дає такій країні, як Німеччина право голосу при розв’язанні питань про використання ядерної зброї.

«Думаю, що це надзвичайно важливо для європейських союзників, тому що за такого сценарію ми залучені до процесу, беремо на себе відповідальність і маємо право голосу», – упевнений Столтенберг.

Білорусь Росія Світ Сусіди Ядерна зброя