fbpx
Офіційно: Литва і Латвія нададуть Україні ПЗРК Stinger

Офіційно: Литва і Латвія нададуть Україні ПЗРК Stinger

Балтія ПЗРК ПЗРК Stinger Світ Співпраця Україна

Литва і Латвія нададуть Україні переносні зенітні ракетні комплекси (ПЗРК) Stinger американського виробництва.

Про це повідомило Міністерство оборони Литви.

Також там вказали, що з Естонії до нашої держави прибудуть протитанкові комплекси Javelin.

Учора ми писали, що Сполучені Штати схвалили дозвіл країнам Балтії на поставки американського озброєння до України.

«Литва, Латвія та Естонія єдиним голосом виступають за суверенітет та територіальну цілісність України в умовах продовження російської агресії – країни Балтії й надалі підтримуватимуть Україну не лише дипломатичними та політичними засобами, а й зміцнюючи власну обороноздатність України», – написали у литовському оборонному відомстві.

Країни Балтії та їхні союзники разом працюють над передачею допомоги Україні найближчим часом. Поки не відомо про які саме кількісні обсяги йдеться.

Запити від Латвії, Естонії та Литви надійшли до Держдепу протягом останніх тижнів, відповідно до правил експортного контролю, з проханням дозволити передачу Україні американського озброєння, яке раніше вони отримали від США.

Останній із трьох запитів був схвалений у середу, 19 січня після того, як був отриманий напередодні ввечері.

Раніше повідомлялось, що країни Балтії мають намір відправити в Україну протитанкові ракети та інше озброєння. Проте чиновник адміністрації США відмовився вказати конкретну зброю, яку дозволено передати.

Військовий США з ПЗРК FIM-92 Stinger. Фото з відкритих джерел

Також найближчими тижнями адміністрація Байдена розпочне процес доставки в Україну протитанкових ракетних комплексів, боєприпасів та іншого обладнання на суму 200 мільйонів доларів. Це відбулося на тлі візиту державного секретаря США Ентоні Блінкена до Києва.

Наприкінці грудня стало відомо, що Естонія має намір надати Україні протитанкове озброєння, ракети Javelin та фінські 122-міліметрові гаубиці. Перед прийняттям остаточного рішення було необхідно отримати дозвіл від країни походження ракет – США, а також від колишніх власників гаубиць – Фінляндії та Німеччини.

6 січня цього року, міністр оборони Латвії повідомив, що його країна відправить зброю та техніку до України. Це відбулося після зустрічі з послом України в Латвії Олександром Міщенком.

Балтія ПЗРК ПЗРК Stinger Світ Співпраця Україна