![Литва передала Україні вантажівки та запчастини до БТРів](https://mil.in.ua/wp-content/uploads/2025/02/foto-3-825x0-c-default.webp)
Литва передала Україні вантажівки та запчастини до БТРів
Литва передала на потреби Сил оборони України вантажівки, а також запасні частини до американських бронетранспортерів M113.
Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства оборони Литви.
Передача автотехніки та запчастин є частиною нагальних потреб із підтримки обороноздатності України, які цього року будуть розширені до значної та вагомої допомоги.
У відомстві зазначили, що майбутні пакети підтримки охоплюватимуть протиповітряну оборону, боєприпаси, дрони та антидронові засоби.
![](https://mil.in.ua/wp-content/uploads/2025/02/foto-3-825x0-c-default.webp)
Паралельно з цим відбуватиметься розвиток литовської оборонної промисловості, а також підтримка оборонної промисловості України шляхом фінансування виробництва зброї в самій Україні.
Починаючи з 2024 року, Литва вже здійснила декілька передач військової допомоги для України. У січні були передані безпілотники литовського виробництва, а також тепловізори й колісні навантажувачі для українських Сил оборони.
Передані Україні дрони вироблені литовськими компаніями Dangolakis, RSI Europe, Ltmiltech, Granta Autonomy і Unmanned Defense Systems. Загальна кількість переданих апаратів має скласти 4500 одиниць на суму 5 мільйонів євро.
Вони постачаються у повністю складеному вигляді, що дає можливість скоротити час передачі в бойові частини та підготовки до польоту.
![](https://mil.in.ua/wp-content/uploads/2025/01/20250130_152718-1024x991.jpg)
Також наприкінці січня в межах нового пакета військової допомоги були передані переносні зенітні ракетні комплекси (ПЗРК).
У литовському оборонному відомстві з безпекових міркувань не розкривають, яку саме модель ПЗРК отримала Україна.
Як зауважили в Міністерстві оборони Литви, з початку війни країна надала Україні військової допомоги на суму понад 768 мільйонів євро. Загальний обсяг литовської допомоги Україні є довгостроковим і вже перевищив півтора мільярда євро.
Також Литва долучиться до Коаліції з розмінування, яку вона очолює спільно з Ісландією, а також до інших Коаліцій зі зміцнення спроможностей, у яких бере участь. Військова допомога надаватиметься також через міжнародні фонди та колективні ініціативи та продовжуватиметься підготовка українських військових і реабілітація поранених бійців.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.