fbpx
Майбутня доля захоплених українських кораблів

Майбутня доля захоплених українських кораблів

Керченська криза Крим Окупант Російська агресія

Після повернення до України 35 наших бранців24 військових моряків та 11 політичних ув’язнених постало питання долі захоплених українських кораблів.

В коментарі РБК-Україна адвокат українських моряків Микола Полозов розповів, що зараз тривають процедури щодо повернення Україні захоплених Росією у листопаді 2018-го року в нейтральних водах Чорного моря кораблів.

Мова йде про два малих броньованих артилерійських катери “Бердянськ” (P175) та “Нікополь”(P176), а також рейдовий буксир “Яни Капу” (A947)

Адвокат вважає, що для РФ важливо виконати рішення міжнародного трибуналу, тому кораблі повернуть Україні

“Для Росії було вкрай важливо продемонструвати збереження обличчя і свою тезу про те, що юрисдикція трибуналу на них не поширюється. Якщо б звільнили тільки моряків, це виглядало б, як – ну все – виконали рішення трибуналу, а тут ніби як великий обмін. Вони цим прикриваються”,- сказав Полозов.

Наприкінці червня захоплені Росією, в нейтральних водах Чорного моря, військові кораблі зникли з акваторії стоянки судів у Керчі де вони перебували. На початку липня вони знову повернулися до стоянки на Генмолі.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року у нейтральних водах Чорного моря прикордонники та співробітники ФСБ Росії вчинили силове захоплення трьох українських військових кораблів та їхніх екіпажів. Троє українських моряків отримали поранення.

Захоплені українські кораблі – два малих броньованих артилерійських катери “Бердянськ” (P175) та “Нікополь”(P176), а також рейдовий буксир “Яни Капу” (A947)

Рейдовий буксир “Яни Капу” проекту 498 був побудований у 1974 році. Після розподілу Чорноморського флоту СРСР увійшов до складу ВМС ЗС України та отримав назву “Красноперекопськ”(U947)

Рейдовий буксир "Яни Капу" (A947)

Короткі технічні характеристики буксиру “Яни Капу”:

Водотоннажність: 303 тонни
Довжина: 29,3 метрів
Ширина: 8,3 метрів
Осадка: 3,09 метрів
Швидкість повного ходу: 11,4 вузлів
Дальність плавання: 1650 миль при 11 вузлах
Силова установка: 2 дизелі по 600 к.с., 2 вали
Екіпаж: 6 осіб
Озброєння: 2 кулемети ДШКМ

Катери “Бердянськ” (P175) та “Нікополь”(P176) побудовані за проектом малих броньованих артилерійських катерів на київському підприємстві “Кузня на Рибальському”.

Короткі технічні характеристики:

Водотоннажність: 55 тонн
Довжина: 23 метрів
Ширина: 5 метрів
Швидкість повного ходу: 25 вузлів
Дальність плавання: 700 миль
Екіпаж: 5 осіб
Озброєння: 2 бойових модулі, в кожному: 30 мм гармата, 30-мм автоматичний гранатомет, 7,62 кулемет

Керченська криза Крим Окупант Російська агресія