fbpx
Малайзія розглядає можливість закупівлі індійських літаків Tejas

Малайзія розглядає можливість закупівлі індійських літаків Tejas

Tejas Авіація Азія Закупівлі Королівські ПС Малайзії Малайзія Навчально-бойові літаки Світ

Малайзія розглядає можливість закупівлі індійських бойових літаків Tejas.

Про це інформує Мілітарний.

З повідомлення EurAsian Times стало відомо, що Малайзія оголосила тендер на закупівлю 18 нових легких бойових/навчально-тренувальних літаків. Ці авіаційні машини мають прийти на заміну застарілим літакам, які виводяться з експлуатації. Індійський бойовий літак Tejas є одним з кандидатів у рамках цього тендеру.

Фахівці розглядають це як перший варіант потенційного продажу виготовлених в Індії літаків. Очікується, що представники Малайзії відвідають індійське авіабудівне підприємство для огляду виробничих потужностей. Потенційний замовник отримає доступ до випробувальної інфраструктури та буде залучений до демонстрації бойових можливостей винищувача.

Багатоцільовий літак Tejas

Пришвидшення оголошення процедури закупівлі, сталося на фоні нещодавніх провокатних дій авіації Китаю над Південно-Китайським морем поблизу повітряного простору Малайзії.

Королівські ВПС, на данний момент використовують навчально-тренувальний Alenia Aermacchi MB339CM. Протягом десяти років ці літаки повинні бути замінені, оскільки близько 50% всього парку в даний час закінчується ресурс експлуатації.

Alenia Aermacchi MB339CM

Вибір навчально-тренувального/легкого бойового літака (FLIT/LCA) для ВПС Малайзії стартував у 2018 році, а тепер вже знаходиться на завершальному етапі своєї відбору.

За цією програмою, в рамках Плану розвитку можливостей Королівських ВПС Малайзії (RMAF) на 2055 рік (CAP55) передбачається пошук нового навчально-тренувального/легкого бойового літака (FLIT/LCA).

Спочатку програма також розглядала можливість придбання важкого винищувача, такого як Boeing F-18E/F Super Hornet, Dassault Rafale або Eurofighter Typhoon. Варто зазначити, що Малайзія вже експлуатує F/A-18D Hornet. Але, у 2018 році через скорочення бюджету, обсяг програми було змінено на придбання легкого бойового/тренувального літака.

Королівські ВПС хочуть отримати 36 літаків подвійного призначення у двоетапному плані придбання: вісімнадцять літаків на першому етапі, шляхом подання нових проектів у 2021 році та ще вісімнадцять на другому етапі згідно тринадцятого плану Малайзії (RMK-13).

У 2018 році потенційними кандидатами у цій програму були вісім типів літаків: Leonardo M346 Master, Boeing T-7 Red Hawk, Aero Vodochody L-39NG, KAI FA-50 Golden Eagle, HAL Tejas, Chengdu JF-17 Thunder, Яковлєв Як-130 та Hongdu L-15B (Китай).

Легкий винищувач M-346LFFA

Остаточний вибір полягає між трьох кандидатів: південнокорейський KAI FA-50 Fighting Eagle, індійський HAL Tejas LCA та пакистано-китайський Chengdu JF-17 Thunder. Італійський Leonardo M346 Master та російський Як-130 були виключені із відбору.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Tejas Авіація Азія Закупівлі Королівські ПС Малайзії Малайзія Навчально-бойові літаки Світ