fbpx
Малазійські літаки перехопили китайську ескадрилью

Малазійські літаки перехопили китайську ескадрилью

Авіація Азія Королівські ПС Малайзії Малайзія Південно-Китайське море ПС Китайської Республіки (Тайвань)

Малазійські легкі ударні літаки Hawk 208 перехопили китайську ескадрилью з 16 літаків над Південно-Китайським морем.

Про це пише Janes.

Група літаків Китайської Народної Республіки (КНР) 31 травня, близько 13:30 за місцевим часом, пролітали над міжнародними водами та різко звернули у напрямку мілин Луконія.

Мілини знаходяться під контролем уряду Малайзії, чий флот та агентство морського контролю регулярно розміщують свої активи у районі.

Маршрут польоту китайської ескадрильї 31 травня 2021 року Мілини Луконія

Також на територію претендує КНР, що у 1947 році назвав їх частиною своєї морської території, як і все Південно-Китайське море.

Виключні економічні зони в Південно-Китайському морі та претензії країн одна до одної

У квітні літаки Китайської Народної Республіки увійшли до зони ідентифікації протиповітряної оборони Тайваню (Республіки Китай).

Угрупування китайських літаків складалось з 25 одиниць, включаючи винищувачі та бомбардувальники.

Малайзія зараз шукає заміну своїм навчально-тренувальним літакам Alenia Aermacchi MB339CM, що зокрема і стосується вибору легкого бойового літака.

Alenia Aermacchi MB339CM

Спочатку програма також розглядала можливість придбання важкого винищувача, такого як Boeing F-18E/F Super Hornet, Dassault Rafale або Eurofighter Typhoon. Варто зазначити, що Малайзія вже експлуатує F/A-18D Hornet.

Але, у 2018 році через скорочення бюджету, обсяг програми було змінено на придбання легкого бойового/тренувального літака.

У 2018 році потенційними кандидатами у цій програму були вісім типів літаків: Leonardo M346 Master, Boeing T-7 Red Hawk, Aero Vodochody L-39NG, KAI FA-50 Golden Eagle, HAL Tejas, Chengdu JF-17 Thunder, Яковлєв Як-130 та Hongdu L-15B (Китай).

Остаточний вибір полягає між трьох кандидатів: південнокорейський KAI FA-50 Fighting Eagle, індійський HAL Tejas LCA та пакистано-китайський Chengdu JF-17 Thunder, а італійський Leonardo M346 Master і російський Як-130 були виключені із відбору.

Авіація Азія Королівські ПС Малайзії Малайзія Південно-Китайське море ПС Китайської Республіки (Тайвань)