fbpx
Малогабаритні бомби GBU-39 утворили рій та уразили різні цілі

Малогабаритні бомби GBU-39 утворили рій та уразили різні цілі

F-16 Авіаційне озброєння Авіація Випробування ПС США Світ США

Шість бомб малого діаметру GBU-39, скинуті з двох F-16, створили власну мережу, перенацілились в польоті та синхронізували між собою свої удари.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на AIR FORCE MAGAZINE.

Два F-16 з 96-го випробувального крила на авіабазі ПС США Еглін, штат Флорида, пролітаючи над ракетним полігоном Уайт-Сендс, штат Нью-Мексико, скинули загалом шість малокаліберних бомб GBU-39 виробництва Boeing, – чотири з одного і дві з іншого винищувача. Це відбулося під час випробувань технології об’єднаної зброї Golden Horde, що відбулися 25 травня.

Повідомляється, що боєприпаси встановили зв’язок між собою та наземною станцією за допомогою радіомережі L3Harris Banshee 2, а потім відреагували на нову високопріоритетну ціль і здійснили перенацілювання.

F-16 ПС США. Фото з вільних джерел

Завдання випробування полягало в тому щоб дві окремі малогабаритні бомби синхронізували час між собою і здійснили одночасну атаку на нову пріоритетну ціль, тоді як два інших боєприпаси здійснювали одночасне ураження двох окремих раніше розвіданих об’єктів.

Програма Golden Horde, що опрацьовується Дослідницькою лабораторією Повітряних сил США (AFRL) має на меті з’єднати такі боєприпаси, як бомби малого діаметра (GBU-39), у рій, який може самостійно обробляти список цілей і який за необхідності може перенаправляти окремий боєприпас для ураження іншої пріорітетнішої цілі.

GBU-39 в польоті

Конструктивно GBU-39 являє собою невелику керовану бомбу масою 130 кілограмів. Після відділення від літака-носія вона здатна пролетіти до 110 кілометрів. Зараз на базі боєприпасів створили вдосконалену бомбу GBU-53, здатну вражати рухомі цілі.

Крила GBU-39 розкладаються в повітрі, що істотно збільшує дальність ураження. Початкова горизонтальна швидкість бомби дорівнює швидкості літака. GBU-39 SDB може використовуватися літаками F-35 Lightning II, F-22 Raptor, F-15E Strike Eagle, Panavia Tornado, JAS-39 Gripen і Lockheed AC-130W.

Ведуться роботи по забезпеченню можливості її застосування крім F-16 Fighting Falcon, також з A-10 Thunderbolt II, B-1 Lancer, B-2 Spirit, і B-52 Stratofortress.

Минулого року, в рамках нових тестів винищувач п’ятого покоління F-35A Королівських ВПС Нідерландів скинув відразу вісім нових авіабомб GBU-39 SDB з внутрішніх відсіків.

Це гранична кількість авіабомб типу GBU-39, які можна розмістити у внутрішніх відсіках винищувача F-35А.

Скидання GBU-39 з борта F-35A. Серпень 2020. Фото: ВПС Нідерландів

Винищувач здатний нести озброєння і на зовнішніх підвісках, проте в цьому випадку він втрачає малопомітність. Всього в рамках випробування скинули 16 боєприпасів Small Diameter Bomb.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


F-16 Авіаційне озброєння Авіація Випробування ПС США Світ США