fbpx
MBDA Germany продемонструвала модульну систему великої дальності 

MBDA Germany продемонструвала модульну систему великої дальності 

MBDA Європа Крилаті ракети Німеччина Світ

Німецька компанія MBDA Germany продемонструвала модульний транспортно-пусковий контейнер для запуску крилатих ракет JFS-M.

Про це повідомляє оглядач Збройних сил Німеччини Clemens Speer.

JFS-M була продемонстрована у транспортно-пусковому контейнері, який був встановлений на колісну реактивну систему залпового вогню EuroPULS.

Ракета розробляється в межах програми дешевої ракети великої дальності для використання з РСЗВ Puls, а також американських M270 та HIMARS. Розроблений транспортно пусковий контейнер розрахований на дві ракети. Зі свого боку, два ТПК здатні нести до 4 ракет JFS-M.

Ракета розробляється в межах німецької програми «BatCat», яка розпочалася ще у 2012 році та мала на меті підвищити можливості німецької артилерії.

Головною вимогою під час розробки мала стати невисока ціна виробу, модульність, щоб використовувати її з наявних реактивних систем залпового вогню, а також велика дальність польоту.

Відтоді програма була частково призупинена через відсутність фінансування та певних цілей. Вже у березні 2021 року міністерство оборони Німеччини розпочало повторну реалізацію програми, де головним розробником стала німецька MBDA Germany.

Розроблена ракета отримала турбореактивний двигун, що забезпечило максимальну швидкість польоту до 1000 км/год та максимальну дальність польоту до 500 км. Наведення відбувається за допомогою інфрачервоної камери та GPS.

Бойова вага ракети — 300 кг, з яких 80 кг — це бойова уламково-фугасна частина. Окрім MBDA Germany, у розробці взяли участь Krauss-Maffei Wegmann (KMW) та ESG Elektroniksystem-und Logistik-GmbH (ESG).

Окрім того, що ракета використовується як ударна крилата ракета, компанія MBDA також розробляє на її базі ракети для ведення розвідки (ракета-приманка), активної та пасивної радіоелектронної боротьби, а також тренувальний варіант.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що Франція та Німеччина розглядають можливість посилення співпраці у розробці далекобійного озброєння.

Ця співпраця має посилити обороні можливості Європи протистояти потенційній російській агресії та забезпечити європейські країни можливістю ударів у далекому тилу ворога.

MBDA Європа Крилаті ракети Німеччина Світ