fbpx
Міноборони купує болгарські міномети

Міноборони купує болгарські міномети

Болгарія Закупівлі Міністерство оборони Міномет Міномет «Молот» Співпраця Україна

Генштабом ЗСУ визначено закупівлю мінометів ЕМ-120 калібру 120 мм виробництва болгарської компанії EMCO.

Про це пише Український Мілітарний Портал з посиланням на Міноборони України.

Повідомляється, що прийнято рішення щодо припинення експлуатації мінометів українського виробництва калібру 120 мм М120-15 «Молот».

Міноборони, проаналізувавши негативний досвід закупівлі мінометів вітчизняного виробництва, досконало вивчило стан наявних розробок нових зразків мінометів та здійснює їх закупівлю після проведення повного комплексу випробувань та прийняття на озброєння ЗС України.

Це підтверджують у Міноборони закупівлею мінометів калібру 60 міліметрів вітчизняного виробництва МП-60.

Міномет М120-15 «Молот». Фото: Укроборонпром

З початку лютого 2020 року тривають державні випробування міномету калібру 120 мм, розробленого в рамках виконання дослідно-конструкторської роботи УПІК-120.

«Зазначені випробування спрямовані на усунення виявлених конструктивних, виробничих та експлуатаційних недоліків, впровадження новітніх технологічних рішень тощо, і завершаться до кінця поточного року», – йдеться у повідомлені.

У Міноборони відзначається, що міномет ЕМ-120 відповідно до класифікатора НАТО має номенклатурний номер (NSN) 1015-50-000-8884 і є аналогом міномету 2Б11, який перебуває на озброєнні ЗС України.

Оборонні замовлення

На червень 2020 року в рамках виконання державного оборонного замовлення було укладено 50 % нових державних контрактів з постачання озброєння та військової техніки з вітчизняними підприємствами.

Повідомляється, що протягом травня  укладено додаткові угоди за довготривалими контрактами з постачання озброєння та військової техніки та за контрактами минулих років, за якими було поставлено ОВТ.

Міномети М120-15 «Молот». Фото: ЗСУ

Наразі укладання державних контрактів та додаткових угод до них після завершення етапів робіт і постачання озброєння та військової техніки триває.

На сьогодні у Міноборони триває робота безпосередньо з офіційними представництвами іноземних виробників продукції оборонного призначення щодо підтвердження якості та надання гарантій стосовно термінів поставки продукції.

Нагадаємо, Україна хотіла придбати болгарські самохідні міномети «Тунджа».

Про те ця закупівля не відбулась, хоча кошти на неї були виділені з державного бюджету України.

Виробництво самохідних мінометів «Тунджа» здійснювалось за ліцензією у Болгарії та постачалось на експорт спочатку до країн Варшавського договору, а згодом і в інші країни світу.

Самохідний міномет «Тунджа» 1

У якості основного озброєння «Тунджа» використовується 120-мм полковий міномет зразка 1955 року М-120.

Самохідний міномет «Тунджа» було розроблено на початку 1980-х років під керівництвом головного конструктора Георгі Ішмерієва.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Болгарія Закупівлі Міністерство оборони Міномет Міномет «Молот» Співпраця Україна