fbpx
Міноборони Німеччини планує збільшити резерв Бундесверу

Міноборони Німеччини планує збільшити резерв Бундесверу

Європа Німеччина

Міністерство оборони Німеччини планує значно посилити резерв Бундесверу, який має налічувати до 60 тисяч чоловіків і жінок.

Про це в інтерв’ю виданню DPA повідомив генерал-лейтенант Андреас Хоппе, заступник генерального інспектора Бундесверу і комісар у справах резервістів.

«Я переконаний, що ми повинні повністю адаптувати резерв до сучасних викликів політики безпеки, щоб він міг належним чином підтримувати Бундесвер у виконанні завдань національної і союзницької оборони», – сказав Хоппе.

Мета командування Бундесверу полягає в оснащені та підготовці рот та батальйонів резервістів, які могли б бути легко інтегровані в оперативне командування бригади.

Хоппе вважає, що чотирнадцять днів тренувань на рік достатньо для підтримки боєздатності резерву. Генерал-лейтенант хоче переконати роботодавців давати резервістам відгули на час проведення зборів.

«Якщо люди мають високий рівень підготовки, коли звільняються з Бундесверу, і не отримують жодного шансу потренуватися протягом шести років виконання базових завдань, то цінність, яку вони приносять, природно, з часом стає обмеженою», – сказав він.

Бундесверу потрібно багато фахівців, які могли б охороняти важливу інфраструктуру.

«Без резерву нічого не вийде. Ми бачимо це в Україні», – сказав Хоппе, заявивши, що, кожен повинен це усвідомити.

За словами генерал-лейтенанта, після завершення Холодної війни підготовкою резерву нехтували, що, відповідно, вилилося у дефіцит кадрів.

Військові очікують, що щороку в запас виходитимуть близько 10 000 тимчасових або професійних військовослужбовців, які можуть бути призвані.

Німецьке Міністерство оборони також вивчає кількість людей, які потенційно можуть бути призвані на службу в разі потреби. До списку входять громадяни, які раніше служили в Бундесвері.

«Є різні цифри. Ми припускаємо, що є близько 800 000 осіб, які все ще можуть бути призвані на військову службу. В принципі, сюди входять усі ті, хто колись служив у Бундесвері, вийшов на пенсію і перебуває у призовному віці, включно з останніми кількома роками призову», – сказав Хоппе.

Нещодавно «Мілітарний» повідомляв, що Міністерство оборони Німеччини планує розпочати підготовку збройних сил країни до потенційної війни до 2029 року.

Ця підготовка має завершитися до 2029 року, але плани можуть бути дещо змінені, оскільки потрібне відповідне фінансування від уряду Німеччини.

Європа Німеччина