fbpx
Міноборони та КБ «ЛУЧ» підготували угоду на розробку «Нептун» для авіації

Міноборони та КБ «ЛУЧ» підготували угоду на розробку «Нептун» для авіації

«Нептун» Закупівлі КБ «ЛУЧ» Міністерство оборони (МОУ) Ракетобудування Україна

Міноборони України та КБ «ЛУЧ» підготували угоду на розробку авіаційної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» для авіації Повітряних Сил ЗСУ.

Про це розказав Генеральний конструктор КБ «ЛУЧ» Олег Коростельов в інтерв’ю для Security talks.

Перспективними носіями нової ракетної зброї називають фронтові бомбардувальники Су-24М.

Цей тип літаків вибраний не випадково, оскільки окрім носія його системи можуть забезпечити цілевказання

У нас вже складені договірні документи по цьому напрямку з Міністерством оборони, з нашим генеральним замовником, – сказав у розмові Генеральний конструктор


ПКР «Нептун» авіаційного базування необхідний раніше морського


Воно є одним з ефективних, тому що це одразу збільшить дистанцію роботи цього комплексу, – додав Олег Коростельов

Ще у 2018 році про необхідність створення модифікації протикорабельної ракети «Нептун», яка дозволяє застосування її з повітряних носіїв, озвучив голова правління “«Українського мілітарного центру» Тарас Чмут.

На другому місці я би все ж таки робив ставку на авіацію і авіаційну ракету. Оскільки, у нас є Су-27, у нас є Су-24, які можливо довести під протикорабельну зброю. І у нас на сьогодні немає надводних сил, які могли би розмістити таку зброю, – аргументував Тарас Чмут.

За його словами, модернізація фрегата «Гетьман Сагайдачний», яка б дозволила розміщення на ньому ПКРів це «складний і недешевий» процес.


Це цікаво: «Нептун» отримає шасі TATRA


Зараз РК-360 МЦ «Нептун» – комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіо-контрасних цілей, в простих і складних метеоролічних умовах у будь який час доби і року, при активній вогневій та радіелектронній протидії противника.

«Нептун» Закупівлі КБ «ЛУЧ» Міністерство оборони (МОУ) Ракетобудування Україна