fbpx
Морпіхи назвали головний недолік AMX-10RC

Морпіхи назвали головний недолік AMX-10RC

37 Бригада МП AMX-10 RC БМП Бронетехніка Військова допомога Україна Франція

Українські морські піхотинці розповіли про переваги та недоліки французької AMX-10RC у сучасній війні.

Журналісти видання «Радіо Свобода» взяли інтерв’ю у бійців 37-ї окремої бригади морської піхоти, на озброєнні якої стоять ці французькі бронемашини.

Екіпажі AMX-10RC вже брали участь у штурмі російських позицій і звільненні територій на південь від Великої Новосілки – майже на межі Донецької і Запорізької областей.

Бронемашини AMX-10RC зі 105-мм гарматою Україні надала Франція. Саме танками військові їх називають неохоче, оскільки AMX-10RC на колесах і мають доволі легку броню.

Проте українське командування застосовувало ці французькі колісні бронемашини у ролі танків.

Французька бронемашина AMX-10RC українських військових. Липень 2023. Україна. Фото: Радіо Свобода

«Ми в ролі танків були в той момент і вели, грубо кажучи, танковий бій, хоча не дуже з близької дистанції – там було 2 кілометри, по деяких цілях 3. У AMX не дуже зрозуміло, що по тобі стріляє, тільки чуєш розриви з боку, але до останнього не розумієш, що це було таке. Це був взагалі перший виїзд, до того в мене досвіду взагалі не було», – розповідає військовослужбовець 37-ї ОБрМП з позивним «Каспер».

Після бою колеса у всіх машин були пробиті уламками, в кого два, в кого одне та це не дозволило машинам відразу повернутися у бій після поповнення боєкомплекту.

«Коли ми заїхали на ті позиції, почали крити міномети. Одне колесо, думаємо, це був розрив протипіхотної міни, тому що його геть розірвало. А інші, швидше за все, порвав міномет», – розповів морпіх «Бах».

Саме тому танком АМХ військові називають неохоче – колеса значно уразливіші за гусеничну платформу, на якій побудовані «класичні» танки.

«Ця війна – це війна артилерії. Ми ворога власне не бачимо, тільки прилітає: і мінометка всіх калібрів, і артилерія. Слабке місце у цього танка – це колеса, відразу осколками січе всі колеса, це впливає на швидкість, на маневреність, всі переваги цього танка одразу втрачаються», – пояснює морпіх цієї ж бригади з позивним «Філін».

Поступається танкам ця машина і у броні – вона значно легша, а тому екіпаж всередині AMX більш уразливий.

«Намагаємось працювати, щоб не виїжджати як на прорив, тому що це не танк взагалі, це більше схоже на БТР, навіть не БМП. Легка броня, але за рахунок гармати вважають всі, що це танк», – каже «Каспер».

Однак гармата у AMX-10RC потужна та дозволяє працювати з закритих позицій. І це разом із маневреністю та швидкістю французької машини українським морпіхам до вподоби.

«Гармата тут 105-го калібру, доволі непогана, точно стріляє, якщо зробити вивірку», – відзначає переваги гармати французької бронемашини «Каспер».

Наступ на французьких AMX-10RC першим таким бойовим досвідом не лише для «Каспера», а й для усіх екіпажів бронемашин. До цього морських піхотинців готували не один місяць.

«Призвалися у січні та на місяць поїхали до Франції на навчання. За місяць опанували кожен свою професію, екіпаж тут з 4 осіб. За словами французів, ми за місяць опанували програму ту, яку вони освоюють за пів року», – ділиться «Філін».

Тут на півдні Донецької області та загалом у Запорізькій області триває просування Збройних Сил України, але супроводжується воно активними спробами російських контратак.

37 Бригада МП AMX-10 RC БМП Бронетехніка Військова допомога Україна Франція