fbpx
Морпіхи отримали модернізований HMMWV

Морпіхи отримали модернізований HMMWV

HMMWV Бронетехніка Війна з Росією Волонтери Модернізація Україна

Українські військові отримали розроблену волонтерами медико-евакуаційну машину на базі армійського позашляховика HMMWV.

Новину було оприлюднено в соцмережах.

В рамках проєкту “Кабул” українські інженери із команди Iron Nuts створили на базі армійського позашляховика HMMWV броньовану медико-евакуаційну машину.

Машина призначена для вивезення поранених безпосередньо з поля бою на точку евакуації де її зустріне швидка допомога.

З огляду на призначення машина оснащена мінімальним медичним обладнанням, однак отримала бронювання кабіни та медичного відділення.

За словами розробників, на машину було встановлено двошарове бронювання зі сталі Hardox 500, яке має витримувати обстріл із кулеметів калібру 7,62.

Армійський позашляховик HMMWV переобладнаний у медевак, 2023 рік. Фото: Iron Nuts

Також на машину було встановлено бронескло, а внутрішні простір обшитий кевларовим полотном для захисту від уламків.

Розробники зазначили, що попри високу вагу навареного бронювання та обладнання їм вдалось “влізти” в обмеження по вазі, які декларує виробник машини. Зокрема, в автомобілі ще з заводу передбачена посилена задня вісь для перевезення важких вантажів.

Медичне відділення автомобіля вміщує двох лежачих поранених, а також одного медика, що буде їх супроводжувати. Воно обладнане обігрівачем, спеціальним освітленням та всіма необхідними роз’ємами для живлення обладнання.

Всередині також розміщений монітор на якому будуть відображатись показники медичного обладнання, наприклад, подача кисню пораненому.

Відомо, що машина була передана одному із підрозділів української морської піхоти та вже застосовувалась для евакуації поранених бійців з поля бою.

Нагадаємо, що українське науково-виробниче об’єднання “Практика” також розробляє медичну евакуаційну машину для українських військових на базі серійного бронеавтомобіля “Козак-2М1”.

HMMWV Бронетехніка Війна з Росією Волонтери Модернізація Україна