fbpx
Морпіхи США поділились досвідом використання човнів типу Wing

Морпіхи США поділились досвідом використання човнів типу Wing

ВМС України Морська піхота навчання Україна Україна-США

Американські морські піхотинці провели курс підготовки щодо експлуатації та застосування жорстких маломірних плавзасобів типу Wing.

Про це повідомляє Командування морської піхоти.

Повідомляється, що для військовослужбовців окремих бригад морської піхоти було проведено курс підготовки інструкторів, які надалі навчатимуть особовий склад використовувати маломірні плавзасоби типу Wing.

Курс проходив у Миколаєві та тривав близько двох тижнів. Українські морські піхотинці вивчали як підготувати плавзасіб до ходу, як його правильно переміщати, управляти та експлуатувати.

“Як під час підготовки човнів, так вже й на воді, кожен член екіпажу повинен досконально знати свої дії, своє місце, оперативно й чітко виконувати вказівки командира групи. Наприклад, задача рульового, полягає у тому щоб доставити десант на берег, приховати човен та залишитися на охороні. Свої обов’язки є у кожного хто знаходиться на борту човна. Важливо, що після засвоєння всіх початкових елементів, американські інструктори приступили до практичних тренувань на воді”, – зазначив начальник повітряно-десантної служби окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського майор Олексій Булахов.

На фінальному занятті, морські піхотинці повинні були пройти іспит. За відведений час, вони мали підготувати човен до експлуатації. Після чого екіпажі пробігли три кілометри з човном на плечах та спустити його на воду. Наступний етап – подолання декількох сотень метрів на воді, там човен декілька разів перегортали, військовослужбовцям потрібно було швидко повернутися на борт, і дістатися берега, – зазначили у повідомленні .

Відповідно до нормативів, якщо відбувається перевертання човна, або хтось випав за борт під час хитавиці, в екіпажу є до 30 секунд, щоб всі були знову на борту та продовжили виконання завдання. Окрім цього, кожен етап своєрідного іспиту мав визначені часові рамки та перевірявся американськими інструкторами на правильність виконання.

“Ми працювали з багатьма іноземними країнами щодо організації та проведення морських-десантних тренувань, і ми можемо зауважити, що в українських морських піхотинців дуже висока мотивація до здобуття знань та покращення своїх професійних навичок”, – сказав сержант-комендор Деніел Мата.

По завершенні курсу військовослужбовці отримали відповідні сертифікати та проводитимуть підготовку екіпажів катерів типу Wing вже у власних підрозділах. В майбутньому планується провести ще один курс подібного характеру, під час якого українські військові будуть зі зброєю, у засобах захисту та використовуватимуть під час руху на воді спеціальні двигуни.

Нагадуємо, що українські ВМС візьмуть участь у багатонаціональному навчанні «Дайв-2021». Нині свою участь у навчанні підтвердили п’ять країн: Румунія, Грузія, Болгарія, США та Україна. Загалом серія навчань «Дайв» проводиться з 2011 року. Раніше Україна брала у ньому участь лише як спостерігач.

Водолази на воді

Цього року сили та засоби ВМС ЗС України вже братимуть безпосередню  участь у навчанні «Дайв-2021». Зокрема, сплановано участь пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко» та зведеного водолазного підрозділу у складі до 30 осіб.

Водолазні спуски курсантами Школи водолазної підготовки ЗСУ на глибини до 30 метрів

Ключовим моментом навчання стане обмін досвідом у здійсненні водолазних спусків для пошуку й знешкодження вибухонебезпечних предметів під водою, а також щодо підривних та інших підводних робіт. Тому маємо чудову нагоду покращити вишкіл наших водолазів, − розповіла учасниця конференції від Командування ВМС ЗС України капітан-лейтенант Оксана Сторожук. Проведення навчання «Дайв-2021» заплановано на серпень цього року в місті Констанца, Румунія.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


ВМС України Морська піхота навчання Україна Україна-США