fbpx
Морпіхи здобували право носити штормовий берет

Морпіхи здобували право носити штормовий берет

503 бат МП ЗСУ Морська піхота Україна Херсонщина

Для отримання права на носіння берету штормової хвилі, цього року морпіхи з різних підрозділів вперше проходили випробування на уніфікованій смузі – на полігоні Олешківські піски на Херсонщині.

Про це повідомляє 503 Окремий батальйон морської піхоти.

У морській піхоті право на носіння берету штормової хвилі не надається разом із підписанням контракту. Лише після проходження смуги перешкод морського піхотинця.

Щоб бути допущеним до участі у подоланні смуги перешкод морського піхотинця, окрім хороших характеристик по службі, треба ще мінімум півроку прослужити.

Заступника командувача морської піхоти ВМС ЗС України Дмитро Дилятицький: «Іспити проводяться в умовах, максимально наближених до бойових. Психологічна смуга перешкод морського піхотинця створена, виходячи з бойового досвіду морської піхоти. Особовий склад, який допускається до здачі психологічної смуги, перебуває під постійним впливом інструкторів, вогню та різноманітних вибухів.»

Дистанція смуги – близько 5 км. Бігти, повзти, стріляти, прикривати побратимів, тягнути БТРа, нести човна, боротися врукопаш – і це не повний перелік завдань, з якими необхідно впоратися.

Командири уважно спостерігали за діями своїх підлеглих, адже пройти смугу має підрозділ у повному складі.

Морпіхи на смузі перешкод. Фото: Залевський Віктор

Командир 503 Окремого батальйону морської піхоти Вадим Сухаревський: «Для мого підрозділу – це перше проходження на цій смузі перешкод, на цьому полігоні, приємно здивували і особовий склад, і сама смуга. Кілометри піску коліно – вони даються взнаки як на ноги, так і на застосування спорядження і, взагалі, на дії груп. Але колективізм, характер, і сила духу бійців мене дуже сильно порадувало, і, дійсно, я в черговий раз кажу, що своїм особовим складом – мені є ким пишатися.»

Починаючи з позаминулого року на рівні з чоловіками смугу перешкод долають і жінки.

Спробувала сили та військовослужбовець Юля Полінець: «Я дуже боялася, що не зможу, але я пишаюся собою та своїми побратимами. Дійсно, було тяжко та ми це здолали, і тепер будемо мати право носити морський берет.»


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


503 бат МП ЗСУ Морська піхота Україна Херсонщина