fbpx
Морська охорона отримає 20 кораблів за 136,5 млн євро

Морська охорона отримає 20 кораблів за 136,5 млн євро

Аваков Закупівлі МВС Морська охорона ОПК Патрульний корабель Флот

Кабінет Міністрів України підтримав проєкт посилення системи морської безпеки та охорони кордону завдяки купівлі 20 патрульних кораблів французької компанії ОСЕА, вартістю 136,5 млн євро.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Незабаром угоду буде підписано між Урядами України та Франції, після чого Верховна Рада повинна її ратифікувати.

За три роки Державна прикордонна служба отримає 20  патрульних кораблів французької компанії ОСЕА. Це вже другий, після авіації МВС, за масштабом україно-французький проєкт.

«Реалізація проєкту планується в тому числі з частковим фінансуванням за рахунок кредитних коштів, як комерційних банків, так і за рахунок казначейської позики Міністерства фінансів Франції. Кредит надає держава Франція. 15% виплачує Україна з бюджету. 85% кредитні кошти», ‑ наголосив міністр внутрішніх справ.

Джерела фінансування проєкту закупівлі французьких патрульних катерів

За словами Арсена Авакова, морська ділянка українського кордону на сьогодні найбільш незахищена – ми потребуємо посилення та мобільності на воді. В окупованій АР Крим залишилися бази та 19 суден, а 80% наявних кораблів технічно застарілі та потребують постійного оновлення.

Патрульний катер OCEA FPB 98 MKI

Пропозиція компанії ОСЕА була найбільш економічно вигідною для України і потреб ДПСУ, а Франція запропонувала комплексний підхід – 20 патрульних кораблів за 136,5 млн євро включно з коштами кредитного фінансування і погодилась на часткову локалізацію, 25%, виробництва в Україні.

Окрім виробництва та поставок суден, проєкт включає систему сервісного обслуговування, підготовку 240 членів екіпажу та 120 осіб технічного персоналу, запасні частини та інструменти, які необхідні для технічного обслуговування протягом 2 років експлуатації (або 2400 годин), технічну підтримку в Україні (по одному техніку та інженеру компанії виробника) протягом 60 місяців з дати поставки першого корабля в Україну, доставку кораблів в Одесу та страхування на час переходу.

Нагадаємо, що Міністерством Внутрішніх справ розглядається виробництво близько 20 катерів OCEA FPB 98 для посилення охорони морських кордонів країни.

 

Аваков Закупівлі МВС Морська охорона ОПК Патрульний корабель Флот