fbpx
Морські прикордонники України стажувались в Естонії

Морські прикордонники України стажувались в Естонії

Балтія Естонія Морська охорона навчання Світ Співпраця Україна

Морські прикордонники України нещодавно стажувались в Естонії у Центрі морського спостереження у м. Таллінн.

Про це повідомила пресслужба Державної прикордонної служби України.

Група офіцерів Морської охорони долучилась і до навчань з керування кораблями та проведення профілактичних заходів у прикордонні.

Упродовж тижня морські прикордонники України знайомились із основами організації та служби морських прикордонників Естонії.

Тут організована майже тотальна автоматизація процесу висвітлення надводної обстановки та максимально пряма взаємодія центру управління службою із кораблями, катерами, які несуть службу в морі. Це значно підвищує оперативність реагування, – написали у пресрелізі ДПСУ.

Українські та естонські прикордонники

Наші морські прикордонники діяли у складі екіпажу флагмана Берегової охорони Естонії Kindral Kurvits, українські офіцери заступали дублерами вахтових офіцерів, долучалися до тренувань з боротьби за живучість корабля, брали участь в оглядовій роботі.

Спуск на воду човна з корабля Kindral Kurvits прикордонної охорони Естонії

Під час оглядової роботи українські прикордонники долучалися до обстеження островів, спільно з естонськими колегами наші прикордонники вивчали прибережну місцевість і залишені на ній сліди перебування відпочивальників чи рибалок, на предмет виключення браконьєрства, перевіряли реєстрацію, порядок базування й використання плавзасобів.

Вночі, коли від об’єднаного пошуково координаційного центру надійшло повідомлення про виявлення нерозпізнаної цілі, і було проведено її розпізнавання, з’ясувалося, що крадькома, без відповіді на запити відкритими каналами зв’язку, в своїй звичній манері, прямував один з малих ракетних кораблів БФ РФ.

Естонські колеги розпізнали його візуально із фізичним наближенням, зафільмували і зафіксували даний факт.

Дуже схожа ситуація із подібними «сусідськими діями» і у нас на Азові, та й в Чорному морі, навколо тимчасово окупованої території. Але якщо в нашій практиці зустрічалися й зухвалі провокації, то тут, посеред Європейського Союзу, держава-агресорка поводиться значно стриманіше, – зауважив один з командирів корабля Морської охорони ДПСУ.

Українські та естонські прикордонники на швидкісному човні

Однією з провідних задач Берегової охорони Естонії є контроль за обстановкою й вчасне надання допомоги в морі – судну, що потерпає, людині, що опинилась у вирі морської стихії чи природі, коли стався викид шкідливих речовин, чи людська недбалість або жадібність спричинили шкоду.

За час стажування на кораблі Берегової охорони українські прикордонники мали можливість взяти участь у локалізації навчальної екологічної події.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Балтія Естонія Морська охорона навчання Світ Співпраця Україна