fbpx
«Моссад» викрав іранського генерала в пошуках зниклого у 80-х льотчика

«Моссад» викрав іранського генерала в пошуках зниклого у 80-х льотчика

Близький Схід Ізраїль Іран Світ Спецоперація Спецслужби

У спробі знайти останки зниклого безвісти 35 років тому штурмана Рона Арада спецслужби Ізраїлю вивезли іранського генерала в Африку.

Про це інформує Мілітарний.

Ізраїльське відомство розвідки і спеціальних завдань – «Моссад», викрав іранського генерала в Сирії під час своєї операції у вересні, щоб отримати нову інформацію про зниклого штурмана ВПС Ізраїлю Рона Арада, повідомляє новинний портал TRT з посиланням на арабську газету Rai al-Youm.

Згідно зі статтею, генерал був доставлений в африканську країну, допитаний ізраїльтянами, а потім звільнений.

У виданні припускають, що ймовірно іранці стежили за операцією після того, як вона сталася, і з’ясували, де і як вона проводилася.

В свою чергу на телеканалі Al Arabiya, зазначили що у вересні ізраїльський «Моссад» провів операції в Сирії та в ліванському селі Набі-шите, щоб знайти сліди зниклого пілота.

У тіла, похованого в ліванському селі, було взято аналіз проби ДНК для вивчення можливості того, що це можуть бути останки Рона Арада.

На засіданні Кнесету, 4 жовтня, прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет в своєму виступі розповів про нову широкомасштабну операцію з отримання нової інформації про льотчика Рона Арада.

Проте він не дав ніякої додаткової інформації про долю бранця, який вже давно вважається мертвим.

Рон Арад був узятий в полон 16 жовтня 1986 року, після того як його літак був пошкоджений після скидання власної бомби, це змусило його катапультуватися.

Його врятували, але Арад був захоплений ліванськими шиїтами а потім переданий іранським військам. Арад відправив три листи з полону, і дві його фотографії були опубліковані. Ізраїль втратив слід Арада в 1988 році.

Було проведено кілька ізраїльських операцій, спрямованих на отримання додаткової інформації про його долю, включаючи захоплення членів «Хезболли» і пропозиція винагороди в розмірі 10 мільйонів доларів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Близький Схід Ізраїль Іран Світ Спецоперація Спецслужби