fbpx
МЗС Росії поширює фейк про переміщення техніки через кордон

МЗС Росії поширює фейк про переміщення техніки через кордон

Війна на Донбасі Донбас Інтервенція РФ 2014-2021 Інформаційна війна Кордон ОБСЄ Росія Україна

Міністерство закордонних справ Росії поширює неправдиву інформацію про те, що місія ОБСЄ не фіксувала військову техніку, яка порушувала український кордон з боку Росії.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на брифінг заступника директора Департаменту інформації та друку МЗС Росії Олексія Зайцева.

З жовтня Росія відмовляється підтримувати продовження мандата місії ОБСЄ у двох пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» (непідконтрольна уряду територія) на російсько-українському кордоні.

У МЗС Росії заявили, що недоцільно продовжувати мандат групи ОБСЄ, коли сама присутність спостерігачів використовувалося деякими країнами як привід для розпалювання конфронтації, висунення вимог в адресу Росії.

«Ніяких претензій до діяльності самої групи у нас немає. За весь період своєї роботи група ОБСЄ не зафіксувала будь-якого переміщення військ або військової техніки через кордон», – заявив на брифінгу МЗС РФ Олексій Зайцев.

Дана заява МЗС Росії суперечить доповідям ОБСЄ, у яких фіксувалося порушення українського кордону.

Також група ОБСЄ неодноразово фіксувала сучасну російську військову техніку на окупованій частині Донбасу, яка могла потрапити в Україну тільки через окуповану частину кордону.

Вторгнення у звітах ОБСЄ

До прикладу, у звіті ОБСЄ №134/2020 за червень 2020 року, місія зафіксувала порушення українського кордону на непідконтрольній території.

Звіт ОБСЄ №134/2020 за червень 2020 року

Так безпілотник ОБСЄ зафіксував автоколону вантажівок, які в’їжджали в Україну з Росії, та ще одну автоколону, яка виїжджала з України в непідконтрольній території Луганської області. За звітом ОБСЄ, військові вантажівки потрапляли до України ґрунтовою дорогою між пунктом пропуску «Гуково» та «Донецьк».

Місце перетинання кордону

За інформацією групи, тоді автоколона, що налічувала 10 транспортних засобів, вирушила ґрунтовими дорогами в західному напрямку через Черемшине та н. п. Нижньодеревечка, а потім, за спостереженнями БПЛА, рушила до бази бойовиків у Луганську.

Також безпілотники фіксували російську військову техніку у 2021 році, яка виготовляється та модернізується на підприємствах Росії.

У вересні 2021 року у Донецькій області безпілотник ОБСЄ зафіксував російську радіолокаційну станцію 51У6 «Каста-2Е1». У червні цього року ОБСЄ помітила російський комплекс РБ-636 «Свєт-КУ» в окупованому Новоазовську.

Війна на Донбасі Донбас Інтервенція РФ 2014-2021 Інформаційна війна Кордон ОБСЄ Росія Україна