fbpx
На IDEX-2023 представили оновлену САУ “Богдана”

На IDEX-2023 представили оновлену САУ “Богдана”

«Краматорський завод важкого верстатобудування» IDEX Артилерія Міжнародна виставка САУ Богдана Україна

На міжнародній виставці IDEX-2023 в Абу-Дабі Краматорський завод важкого верстатобудування представив оновлену українську САУ 2С22 “Богдана”.

Про це повідомляє Мілітарний.

На стенді моделі заявлено, що самохідна артилерійська установка калібру 155 мм адаптована для швидкого розгортання на всіх типах місцевості. Вона має комп’ютеризовану систему автоматичного наведення та супроводження цілі та важить 28 тонн.

Виробник заявляє, що САУ зможе вести вогонь зі швидкістю до 5 пострілів на хвилину, а її боєкомплект складатиме 20 снарядів. Екіпаж такої артилерійської установки – 5 людей.

Замовнику пропонують вибір різних модифікацій САУ – на шасі вантажівок виробництва компаній Tatra, Kraz або MAN.

Виставкові зразки були представлені у вигляді САУ на шасі української вантажівки КрАЗ 6×6 та альтернативного варіанту на базі чеської Tatra T815 8×8 із броньованою кабіною від компанії “Українська бронетехніка”.

Останній варіант має значні відмінності від попереднього варіанту через появу механізму заряджання для артилерійських боєприпасів.

Мілітарний повідомляв, що перші поставки серійних українських самохідних артилерійських установок “Богдана” очікуються в найближчі місяці.

“У нас дуже важлива українська «Богдана». Вже я уклав перші контракти і вони [виробники] вже обіцяють перші поставки робити найближчими місяцями”, – розповів міністр оборони Олексій Резніков про замовлення нових українських артилерійських систем.

Окрім цього, міністр також опублікував своє фото всередині нової “Богдани”, яка відрізняється від зазначених на виставці моделей конструкцією кабіни. САУ на фото встановлена на шасі з колісною формулою 6×6.

Міністр оборони України Олексій Резніков у кабіні серійної самохідної 155-мм артилерійської установки "Богдана". Січень 2023. Україна. Фото: Олексій Резніков

У своєму інтерв’ю виданню “Бабель” 20 лютого Резніков на запитання про кількість замовлених артилерійських установок не дав точної відповіді, посилаючись на чутливість інформації, проте натякнув на обсяг замовлення.

Я не можу сказати, це непублічно. Скажемо так, перші дивізіони“, – відповів міністр.

«Краматорський завод важкого верстатобудування» IDEX Артилерія Міжнародна виставка САУ Богдана Україна