fbpx
На оновленому «Ширлані» тренуються за допомогою LaserTag

На оновленому «Ширлані» тренуються за допомогою LaserTag

57 бригада ЗСУ ЗСУ навчання Полігон «Широкий лан» (235 МЦПВЧП) Україна

Збройні Сили України переходять на новий рівень підготовки військовослужбовців.

Про цеповідомляє пресслужба окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.

Механізована рота одного з батальйонів на Широколанівському полігоні проводить навчання з використанням системи LaserTag.

Використання сучасного обладнання дає змогу тренуватися в динамічних умовах, максимально наближених до реального бою.

Варто зазначити, що 57 Окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка Сухопутних військ Збройних сил України, стала першим з’єднанням що прибуло до нового містечка, 9 березня цього року, для відновлення і бойового злагодження.

Матеріально-технічна база полігону дає змогу якісно, в умовах наближених до реальних відпрацьовувати бойові вміння і навички та злагоджену роботу екіпажів, підрозділів. Але побутові умови, що були раніше, не відповідали потребам військовослужбовців. Це на пряму пов’язано з особливостями природніх умов місцевості.

Така проблема несприятливо відображалося на рівні морально-психологічного стану колективу та кожного окремого військовослужбовця. Бойовий підрозділ, бійці якого більшу частину часу проводять у відриві від своїх домівок та родин, більш схильні до емоційного вигорання, тому, на восьмому році війни, як ніколи раніше стало гострим питанням розміщення таких підрозділів під час навчань.

Нагадаємо, на Рівненщині у серпні 2020 року, українську систему  уперше випробували під час змагання на кращий танковий взвод Сухопутних військ Збройних Сил України.

Система LASERTAG. Серпень 2020. Фото: АрміяInform

Танкові взводи тоді були обладнані датчиками та лазерами, що фіксують попадання, вели умовні бої один з одним.

Система LASERTAG. Серпень 2020. Фото: АрміяInform

Тренувальна система LASERTAG – це імітатори стрільби та мішені для відпрацювання ураження різних цілей з танка. З її допомогою танкісти-навідники можуть підвищувати свою кваліфікацію, навчатися знаходити та уражати статичні або рухомі цілі на різній дистанції, здобувати навички взаємодії зі штатними приладами наведення та ураження, відпрацьовувати ведення вогню з гармати та кулемета танка.

«Ця система вперше використовується у масовій кількості. Нині – на танках. Хоча її можливо встановити й на іншу бронетехніку. Для умовного ведення вогню з гармати та кулемета використовується імітатор стрільби зі спареним лазерним випромінювачем, що закріплюється на стволі. Відстань та область ураження гармати й кулемета різна, що робить умовне ведення вогню максимально реалістичним. Постріл супроводжується гучним звуком вибуху піротехніки, що підвищує реалістичність навчання. Кількість умовних пострілів може бути обмежена аналогічно до боєприпасів танка», – розповів керівник департаменту військового виробництва компанії SKIF Едуард Дебелий, інформагенству АрміяInform.

Використання подібної системи у Сухопутних Військах є чудовим доповненням до стандартної практики тактичних навчань, та дає кожному бійцю можливість більш поглиблено вдосконалювати свої бойові навички та використовувати цей досвід під час виконання бойових завдань, – зазначають військові.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


57 бригада ЗСУ ЗСУ навчання Полігон «Широкий лан» (235 МЦПВЧП) Україна