fbpx
На півдні Ірану з невідомих причин згоріли 5 торговельних суден

На півдні Ірану з невідомих причин згоріли 5 торговельних суден

Близький Схід Іран Корпус вартових ісламської революції (КВІР) Пожежа Світ Флот

Учора 5 серпня в порту Ганаве, провінції Бушен на півдні Ірану з невідомих причин згоріли 5 торговельних суден.

Про це повідомило Islamic Republic News Agency (IRNA)

Посилаючись на губернатора провінції Голамрез Мехрджу IRNA повідомила, що «з огляду на те, що безліч суден стояли на якорі біля входу в порт Ганаве, нам довелося докласти чимало зусиль, щоб відбуксирувати ті, які були охоплені вогнем, і таким чином врятувати інші».

З п’яти суден які згоріли, чотири були з вантажем і п’яте лише чекало на завантаження. Іранська влада вже почала розслідування причин інциденту.

Однак в мережі з’явилося повідомлення, що «торговельні судна» які згоріли, були власністю ВМС КВІР Ірану і використовувалися для перевезення зброї та амуніції для бойовиків руху Ансараллах (Хусити) в Ємені. Відповідно 4 з них були завантажені як раз саме таким вантажем.

З огляду на останні події в Ормузькій затоці – атаці іранським БПЛА ізраїльського танкеру в результаті чого загинули дві людини, спробі захоплення бойовиками КВІР Ірану британського судна, підриві на морській міні іншого, неконвенційна відповідь Ірану в такий спосіб з боку однієї з постраждалий країн цілком можлива.

Зазвичай в таких атаках звинувачують Ізраїль, бо успіхи ЦАХАЛу, МОСААДу та ШАБАК у протистоянні гібридним загрозам за останній час вражають. Наприклад, колишній президент Ірану Махмуд Ахмадінежад, критикуючи існуючий режим Ірану, звинуватив того, що Ізраїль по причині масової корумпованості іранських чиновників вкрав весь ядерний кейс країни.

Танкер Mercer Street

Також Ізраїль звинувачували в численних аваріях та надзвичайних подіях які ставалися на стратегічних підприємствах Ірану, в т.ч. на ядерного комплексі в Натанці, де були знищені сотні ядерних центрифуг. Ізраїль традиційно не коментував такі звинувачення.

Тому цілком можливо, що поки США готують компанію санкцій проти можливостей Ірану завдавати точні удари із використанням безпілотників та керованих ракет проти Америки та її союзників, Ізраїль потроху робить свою справу.

Зі зрозумілих причин ні Ізраїль, ні Іран офіційно не коментували цю подію. Але для розуміння загальної картини, пропоную поспостерігати за надзвичайними подіями в Ірані, які можуть статися вже в найближчий час.

Скоріш за все це і буде відповідь союзників за напади, а бо принаймні частина цієї відповіді.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Іран Корпус вартових ісламської революції (КВІР) Пожежа Світ Флот