fbpx
На планшеті російського найманця в Лівії знайшли деталі операцій «вагнерівців»

На планшеті російського найманця в Лівії знайшли деталі операцій «вагнерівців»

Африка Лівія Найманці ПВК «Вагнер» Російська агресія Росія Світ

На планшеті російського найманця в Лівії знайшли деталі операцій «вагнерівців» у декількох країнах.

Про це інформує Мілітарний.

Планшет і документи дають уявлення про масштаби операцій групи «вагнерівців» у Лівії, пише ВВС. Це дозволяють припустити, що її підтримують на найвищому рівні, попри послідовне заперечення російською владою будь-яких зв’язків з «Вагнером».

Під час спільного розслідування Арабська та Російська служби ВВС отримали доступ до планшета та кількох документів, що ймовірно належали найманцям «Вагнера» у Лівії.

Жодної інформації, яка могла б вказати особу власника, у планшеті не було.

У пам’яті пристрою були десятки файлів – від інструкцій з встановлення протипіхотних мін та виготовлення саморобних вибухових пристроїв до зйомок з розвідувальних безпілотників.

Але найцікавішими були воєнні карти зон бойових дій з примітками російською мовою. Більшість позначок були зосереджені навколо південної околиці Триполі Айн-Зара, де бійці «Вагнера» воювали в лютому-травні 2020 року.

Карти збігалися зі знайденим на планшеті відео безлюдних вулиць Айн-Зарі, яке зняв безпілотник. До того моменту мешканці вже залишили район.

При збільшенні масштабу карт можна побачити червоні крапки, помічені словами, що схожі на позивні бійців.

Таким чином, журналістам вдалося ідентифікувати одного з бійців, згаданих у планшеті – це 36-річний громадянин Росії Федір Метьолкін, який раніше, ймовірно, воював у складі групи «Вагнера» на Сході України.

Операції російської ПВК (приватної військової компанії) Вагнера охоплюють безліч країн – від Сирії, де найманці підтримували урядові сили, до Центральноафриканської Республіки, де вони охороняють алмазні родовища. Це одна з найбільш закритих та засекречених організацій у Росії, і точної інформації про її діяльність небагато.

Офіційно ПВК Вагнера не існує – найманство заборонене російським та міжнародним законодавством. Однак, за різними оцінками, за останні сім років щонайменше один контракт з «Вагнером» уклали до 10 тисяч людей.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Африка Лівія Найманці ПВК «Вагнер» Російська агресія Росія Світ